Андрій Воронкін: допомога має бути відповідальною

30.09.2017
Андрій Воронкін: допомога має бути відповідальною

 

Ім’я Андрія Воронкіна досить добре відоме жителям Близнюківщини: директор фермерського господарства, депутат, активний громадський діяч, а останні два роки – регіональний представник Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Про те, які доброчинні проекти реалізує у районі Фонд і які результати цієї роботи, Андрій Вікторович розповів в інтерв’ю нашій газеті.

З чого почалася ваша співпраця з Фондом соціального розвитку, як ви стали його координатором у Близнюківському районі?

- Близнюківщина – це не тільки мій рідний край, але й місце, де народилися та зростають мої діти. Я не з чуток знаю, як тут живуть люди, які у районі є проблеми, і намагаюся їх вирішувати, використовуючи свої депутатські повноваження та ресурси, які я маю як керівник фермерського господарства. І коли у 2015 році один з засновників Фонду соціального розвитку Валерій Іванович Дема запропонував мені координувати діяльність цього фонду на Близнюківщині, я побачив у цьому нові можливості для нашого району. Перша ж благодійна програма, яку ми почали впроваджувати – «Медицина Харківщини для людей», – засвідчила, що Фонд дійсно здатний принести багато користі мешканцям Близнюківського району.

Що собою являє ця медична програма, наскільки ефективною вона виявилася?

- Програма «Медицина Харківщини для людей» створена для того, щоб зробити медичні послуги більш доступними для селян. Щоб, наприклад, старенька бабуся з далекого-далекого села могла отримати консультацію харківського спеціаліста – безкоштовно і не долаючи майже двісті кілометрів до обласного центру. Задля цього Фонд організує на Близнюківщині благодійні медогляди за участі висококваліфікованих лікарів з Харкова. На сьогодні у районі проведено понад півсотні таких медоглядів, люди вже знають наших медиків, довіряють їм, чекають на їх приїзд. Завдяки харківським лікарям виявлено чимало захворювань, селяни отримали рекомендації щодо лікування і мають змогу зберегти своє здоров’я. Також за сприяння Фонду та особисто Валерія Івановича Деми Близнюківська районна лікарня отримала сучасний канадський реанімобіль для перевезення лежачих пацієнтів. Таких машин усього чотири у Харківській області і десять – в Україні. Крім того, в рамках своєї медичної програми Фонд закуповує для Близнюківщини дефіцитну вакцину БЦЖ, яка використовується для щеплення дітлахів від туберкульозу.

У яких ще сферах, окрім медичної, працює Фонд соціального розвитку?

- Велику увагу Фонд приділяє створенню умов для всебічного розвитку дітей. В області, і зокрема на Близнюківщині, реалізується відповідна програма, яка передбачає надання адресної допомоги школам, дитячим садкам, бібліотекам, а також підтримку культурних, спортивних заходів. Наприклад, для садочка у селі Надеждине було придбано вхідні пластикові двері, близнюківський сад «Сонечко» підключено до Інтернету, для районної бібліотеки передплачено дитячі журнали. Вже другий рік Фонд опікується дитячим табором «Барвінок» у сусідньому Барвінківському районі, де влітку безкоштовно відпочивають діти пільгових категорій, в тому числі з Близнюківщини. Торік школи нашого району отримали від Фонду набори канцелярського приладдя. Але ж Фонд допомагає не лише освітнім закладам. Хто може розраховувати на вашу підтримку?

- Фонд відкритий до співпраці з будь-якою громадою. Наша програма сприяння розвитку територіальних громад передбачає різні варіанти взаємодії – від консультування працівників органів місцевого самоврядування до реалізації конкретних спільних проектів. Наприклад, у селах Валер’янівка та Алісівка на прохання батьків було встановлено зупинки громадського транспорту, щоб діти не чекали на шкільний автобус під снігом і дощем. Також Фонд організував розчистку кількох ставків у районі, аби люди могли відпочивати біля води. Тісно та плідно ми співпрацюємо з Близнюківським селищним головою Геннадієм Степановичем Королем, який охоче підтримує наші ініціативи і пропонує свої – зокрема, щодо реконструкції водогону, дослідження історії Близнюківщини і т. д. Цього року саме у Близнюках відбудеться Велике кінне свято, яке було започатковано у нашому районі торік і яке традиційно проводиться за фінансової підтримки Фонду соціального розвитку. Крім того, у селищі Близнюки працює громадська юридична приймальня Фонду, де кожен житель району може отримати безкоштовну правову допомогу. На сьогодні наші юристи проконсультували більше шести сотень людей. Запрошую всіх, у кого є питання правового характеру, до приймальні Фонду – вона знаходиться на вулиці Свободи, 34.

Напевно, до вас як до представника Благодійного фонду звертається багато людей з проханням про допомогу. Як ви визначаєте, кому допомогти, а кому відмовити?

Цей вибір завжди нелегкий. Але є одне правило, яким Фонд керується у своїй роботі, – допомога має бути відповідальною. Ми ніколи не обіцяємо того, що зробити не можемо або що не входить до сфери діяльності Фонду. І звісно, у пріоритеті ті запити, від виконання яких виграє якомога більше людей. Наприклад, не просто купити путівки у табір для конкретних дітей, а зберегти для Харківщини оздоровчий дитячий заклад – ось що таке, на мою думку, відповідальна допомога.