Барвінківська ЦРЛ отримала від благодійників запас вакцини БЦЖ

30.09.2017
Барвінківська ЦРЛ отримала від благодійників запас вакцини БЦЖ

 

Сто доз вакцини БЦЖ виробництва Польщі закупив для Барвінківської районної лікарні Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Тепер заклад забезпечено препаратом для щеплення від туберкульозу до весни-літа наступного року.

У пологовому відділенні Барвінківської районної лікарні в цьому році народилося 117 дітей – це дані на середину вересня. Всі малята, які не мали протипоказань, були щеплені вакциною БЦЖ. Та якби з лікарнею не поділився препаратом районний центр первинної медико-санітарної допомоги, вакцини б не вистачило. Пологове відділення Барвінківської ЦРЛ не отримувало вакцину БЦЖ з 2016 року, тому медики щиро зраділи додатковим дозам препарату, який закупив для закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Адже це означає, що ще 50 малят будуть гарантовано щеплені від туберкульозу.

«Дуже добре, що  у нас запас вакцини тепер є! Бо якби з нами не поділився вакциною центр первинної допомоги, нам би не вистачило  тих залишків, що в нас були. А так, слава богу, всі дітки щеплені. І завдяки тому, що передав вакцину Фонд соціального розвитку Харківської області, ми тепер спокійні, що на наступний рік у нас також запас вакцини БЦЖ певний є», - зазначає педіатр-неонатолог Валентина Чередніченко, яка завідує поліклінічним відділенням Барвінківської ЦРЛ.

Цього року у Барвінківському районі було виявлено туберкульоз у двох дітей 2010 року народження. В обох випадках, які між собою не пов’язані, причиною зараження став тісний контакт з хворим дорослим. Зокрема, в одній з сімей носієм палички Коха виявився дідусь дитини.    

«На жаль, Україна залишається одним з лідерів за розповсюдженістю туберкульозу, зокрема тих його форм, що стійкі до ліків. Тож ризик зараження дійсно високий. В цій ситуації ми просто зобов’язані зробити все можливе, щоб захистити дітей від цієї небезпечної хвороби», - зазначає голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.  

Торік Фонд також закуповував вакцину БЦЖ і туберкулін для Барвінківщини. Крім того, з 2015 року в  рамках програми «Медицина Харківщини для людей» благодійники організують у районі безкоштовні медогляди сільського населення. А на початку цього року за сприяння Фонду Барвінківська районна лікарня отримала високотехнологічний канадський реанімобіль, який використовується для перевезення лежачих пацієнтів.