Вдячні за увагу до селян: благодійна медична акція триває Фонду

24.03.2016
Вдячні за увагу до селян: благодійна медична акція триває Фонду

 

Благодійна медична акція Фонду соціального розвитку Харківської області триває. З 9 по 11 березня лікарі-волонтери провели медогляди у трьох селах Барвінківського району: Котівка, Гаврилівка та Подолівка. Загалом було здійснено майже півтисячі обстежень з використанням сучасної УЗД-апаратури, кардіографа і глюкометра. 

Для більшості жителів Барвінківського району консультація спеціаліста з Харкова є недоступною розкішшю. Адже цей район – один з найвіддаленіших від обласного центру. Відстань у майже дві сотні кілометрів не кожен може здолати, та й транспортне сполучення залишає бажати кращого. Тому в усіх селах харківським лікарям були дуже раді.

- Для жителів нашого села приїзд медиків з Харкова – велика подія, бо у Подолівці мешкає багато людей похилого віку, яким здоров’я не дозволяє доїхати навіть до Барвінкового, не кажучи вже про обласний центр, - наголошує Подолівський сільський голова Олександр ФІТІСОВ. – Ми дуже вдячні Фонду соціального розвитку та його лікарям за увагу до селян, за можливість пройти безкоштовне медичне обстеження і отримати консультації фахівців.

Користуючись нагодою, люди йшли на прийом до кожного спеціаліста, щоб отримати максимально повне уявлення про стан свого здоров’я. Найбільше пацієнтів було оглянуто в Подолівці – усього лікарі провели тут понад двісті обстежень. Найчастіше вони діагностували гіпертонічну, моче- та жовчнокам’яну хвороби, остеохондроз, у багатьох жінок були виявлені проблеми з грудьми.

Медики наголошують, що практично всюди стикаються з недбалим ставленням людей до свого здоров’я. Більшість сільських жителів не проходять медичні огляди та обстеження і тому часто навіть не здогадуються про захворювання, які вони мають. Чимала частка діагнозів, встановлених лікарями-волонтерами, є первинними, тобто пацієнти дізналися про виявлені патології вперше.

Плачевний стан здоров’я сільських жителів обумовлений в першу чергу тим способом життя, який вони ведуть. Через необхідність багато працювати та утримувати домашнє господарство часу на себе просто не залишається. А якщо щось починає боліти, селяни часто намагаються лікуватися самотужки. В результаті старість вони зустрічають з цілим букетом різних хвороб.

- У них спосіб життя такий: вони тяжко працюють, погано та неправильно харчуються, через нестачу часу їдять усього раз або два на день. А ще – займаються самолікуванням, - розповідає лікар ультразвукової діагностики Ганна Едуардівна. - Дуже дається взнаки тяжка фізична праця. Багато хто просить подивитися нирки, бо люди думають, що проблема саме в них, тому що болить спина. А виявляється, що з нирками все гаразд, а насправді проблема з хребтом – через важку працю. Усі скаржаться на спину.

Медики закликають людей не нехтувати своїм здоров’ям, хоча б раз на рік проходити медичний огляд та дотримуватись порад спеціалістів. За словами лікарів-волонтерів, найліпший стимул для їхньої подальшої роботи – це слова вдячності від селян, які пройшли рекомендоване лікування та стали почувати себе краще.