Благодійники закупили вакцину БЦЖ для Близнюківської райлікарні

25.09.2017
Благодійники закупили вакцину БЦЖ для Близнюківської райлікарні

 

100 додаткових доз вакцини БЦЖ, яка використовується для щеплення дітей від туберкульозу, отримала Близнюківська центральна районна лікарня. Медичний препарат виробництва Польщі придбав для закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Щомісяця у пологовому відділенні Близнюківської районної лікарні з’являється на світ близько десяти малюків. Перед випискою кожну дитину обов’язково щеплять вакциною БЦЖ – цього разу вакцинацію пройшла новонароджена донечка Любові Лаптєвої.

«Це моя третя дитина, звісно, я усвідомлюю важливість щеплення і тому рада, що у пологовому будинку є вакцина. Я задоволена, що тепер моя дівчинка захищена від такої страшної хвороби, як туберкульоз», - каже жінка.

Пологове відділення Близнюківської ЦРЛ востаннє отримувало вакцину БЦЖ у 2016 році – тоді препаратом поділився районний центр первинної медико-санітарної допомоги. Цього року вакцина взагалі не поставлялася, і коли можна на неї очікувати – невідомо. Тож районна лікарня з вдячністю прийняла вакцину БЦЖ, яку закупив для неї Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Тепер заклад має певний запас препарату, якого вистачить для щеплення понад ста малюків.

«Те, що ми зараз маємо, – це залишки з минулого року і те, що нам передав Фонд соціального розвитку. Вакцина ця буде використовуватися виключно у пологовому будинку. Хто в нас народив – ми прищеплюємо всіх, - запевняє головний лікар Близнюківської ЦРЛ Лариса Полікова. - Завдяки Фонду ми забезпечені вакциною частково і на наступний рік, тепер хоч не хвилюємося щодо цього».

«На жаль, Україна залишається одним з лідерів за розповсюдженістю туберкульозу, зокрема тих його форм, що стійкі до ліків. Тож ризик зараження дійсно високий. В цій ситуації ми просто зобов’язані зробити все можливе, щоб убезпечити дітей від цієї серйозної хвороби», - впевнений Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.        

Торік благодійники також закуповували вакцину БЦЖ і туберкулін для Близнюківського району – препарати було передано центру первинної медико-санітарної допомоги. В рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» на Близнюківщині з 2015 року проводяться безкоштовні медичні огляди сільського населення. А на початку цього року завдяки доброчинцям в автопарку районної лікарні з’явився високотехнологічний канадський реанімобіль, який використовується для перевезення лежачих хворих.