Благодійний фонд - правова допомога

07.06.2016
Благодійний фонд - правова допомога

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує чимало соціально значущих проектів. Так, наприклад, в нашому місті функціонує і користується все більшою популярністю громадська приймальня, в селах району згідно з графіком здійснюються виїзні прийоми, під час яких також можна отримати безкоштовну консультацію висококваліфікованого юриста. На наші запитання про проведену роботу відповіли безпосередньо юристи, що надають такі послуги.

- Скільки консультацій Ви в середньому надаєте в місяць? Чи стало їх більше в порівнянні з початком проекту?

- В середньому по району на місяць надається близько 50-60 консультацій, по місту 30-40. Якщо порівнювати з початком відкриття громадської приймальні, а це було 14 березня, то звичайно кількість звернень зросла, в цей же час стартував проект і по району. Сплеск звернень був в квітні, в травні.

- Які види допомоги та якім категоріям громадян Ви надаєте?

- Ми надаємо юридичну допомогу всім без винятку категоріям громадян, в тому числі і при оформленні документів не процесуального характеру.

- Більше звертаються жителі району або міста?

- До громадської приймальні за консультаціями звертаються як мешканці міста так і жителі району, у городян більше вибір у визначенні до кого і куди звернутися за допомогою, в місті дуже багато платних юридичних консультацій, практикуючих юристів, жителі району в цьому трохи обмежені в зв'язку з незнанням куди йти, ну або з якихось інших життєвих причин, і тому звертаються до громадської приймальні »

- З якими питаннями найчастіше приходять люди?

- Питання найчастіше практично скрізь однакові, що в місті, що по району. Це і оформлення субсидії (якщо є прописані діти, але не проживають); та переоформлення майна; вступ в спадок; розлучення, аліменти, встановлення батьківства, призначення генетичної експертизи; конфліктні ситуації з сусідами; вихід на пенсію, порядок нарахування пенсії, пенсії за вислугою, пільгові, держслужбовці. Район може відрізнятися земельними питаннями, розмір орендної плати, розірвання або зміна умов договору оренди землі, переоформлення земельних паїв (вступ в спадок); здійснення виїзної торгівлі та все, що з цим пов'язано; надання допомоги (юридичні консультації, складання листів) внутрішньо переміщеним особам у вирішенні їхніх питань. І багато інших питань.

- Чи були у Вашій практиці незвичайні або складні випадки?

- Незвичайність і складність часто полягає не в складності питання з яким звертаються, а в психологічному аспекті - вислухати, поспівчувати, пронести біль і переживання людини через своє серце, співпереживати. Дуже часто чуєш подяку в кінці розмови «велике спасибі, що вислухали, зрозуміли, стало легше на душі», з цього кожен випадок є унікальним.

- Чим, в основному, вдається допомогти?

- Юридичні консультації більш роз'яснювальний характер, а конкретна допомога - полягає в наданні допомоги в складанні різних процесуальних документів.