Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав вакцини для дітей Близнюківщини

16.04.2016
Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав вакцини для дітей Близнюківщини

 

У березні від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області сімейна медицина Близнюківщини отримала 200 доз вакцини БЦЖ, та туберкуліну - 144 дози. Ще одну добру справу зроблено. Вакцинація триває.

Саме застосування вакцини БЦЖ дозволило добитися значного зниження захворюваності дітей на туберкульоз взагалі, і зокрема, вже багато років, незважаючи на важку соціальну ситуацію, ми не бачили випадків туберкульозного менінгіту у щеплених дітей. Як правило, щеплення БЦЖ робиться в пологовому будинку. Справа в тому, що на жаль, ситуація з туберкульозом в суспільстві не благополучна, і далеко не всі хворі на туберкульоз, що виділяють збудник, знають про свою хворобу, відповідно вони не отримують лікування та заразні. Тому зустрітися з бактеріею туберкульозу дитина може дуже і дуже рано. А фтизіатрам давно відомо, що чим раніше дитина інфікована, тим більша ймовірність переходу інфекції в хворобу і тим більше неблагополучним буде перебіг захворювання. Тому-то й щеплення роблять максимально рано, щоб у дитини встиг виробитися імунітет, щоб не захворіти. На жаль, y Близнюківському районі з початку 2016 року через відсутність цієї вакцини новонароджені не були вчасно прищеплені.

Ситуацію ускладнює той факт, що самостійно придбати вакцину неможливо: вона не продається в аптеках, а постачається безпосередньо до медичних закладів. І якщо жителі Харкова при бажанні можуть зробити своїм немовлятам щеплення у приватній клініці, то у мешканців сільської місцевості такої можливості немає.

"Під загрозою опинилося здоров’я цілого покоління маленьких українців, адже наша держава відноситься до країн з високим рівнем захворюваності туберкульозом. З огляду на це керівництво Фонду ініціювало проведення благодійної акції, яка передбачає закупівлю вакцини БЦЖ і туберкуліну та передачу цих препаратів центральним районним лікарням Харківської області. А далі районні лікарні самі розподіляють препарати по пологових будинках та інших медичних закладах, де є умови для проведення щеплення і постановки проб Манту", - розповідає координатор програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» Людмила Бороздіна.

На сьогодні вже придбано понад 14 тисяч доз туберкуліну і 3300 доз вакцини БЦЖ для тринадцяти районів Харківської області. У подальшому Фонд соціального розвитку планує забезпечити цими препаратами усі райони Харківщини.

О.ЛЕСИК