Близнюківшина та Барвінківщина отримали від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області канадські реанімобілі.

13.02.2017
Близнюківшина та Барвінківщина отримали від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області канадські реанімобілі.

 

Канада передала Україні десять карет швидкої допомоги, чотири з яких будуть працювати у Харківській області. Координатор проектів Конґресу українців (UCC Ukraine Appeal) Джон Голюк зазначає: « Два роки тому ми створили в Канаді організацію під назвою Ukrainian Appeal, щоб вона працювала і координувала наші зусилля стосовно допомоги і співпраці з Україною. Для того, щоб втілити такий проект, потрібно дуже багато людей, організацій. Ми дуже щасливі з того, що в нас є такі партнери в Україні, як «Карітас», як «Автологістика», посольство Канади в Україні, його очільник пано Ващук, а на місцях такі партнери як Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області».

Машини призначені для центральних лікарень Первомайського, Близнюківського, Барвінківського та Валківського районів. Швидкі вже розмитнені та зареєстровані. Кожна машина – це повноцінна амбулаторія на колесах, пристосована для проведення первинних реанімаційних заходів та екстреного перевезення лежачих пацієнтів. Канадці спеціально адаптували карети швидкої допомоги до українських реалій, зокрема, переробили системи електрики і підключення кисню. «В Україні і Північній Америці ці системи відрізняються. Цього разу це вже було враховано і технічно виконано», - каже посол Канади в Україні Роман Ващук.

Для медичних бригад, що працюватимуть на високотехнологічних швидких, канадська сторона організувала одноденний інструктаж. Медикам і водіям показали, як управляти та користуватися складною технікою, щоб у майбутньому з цим не виникало проблем.

Поїздку медиків і водіїв на навчання до Києва оплатив Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Саме за його сприяння Харківщина отримала найбільшу кількість швидких – чотири з десяти, придбаних канадцями для України.

« Ми надали список з 10 пріоритетних районів. Але вибір робила канадська сторона. Близнюківщина та Барвінківщина – це наразі прифронтові райони, що межують з Донецькою областю і мають великий відсоток малозабезпеченого населення. Первомайський район, за нашими даними, прийняв багато переселенців з окупованого Донбасу, а через Валківщину проходить траса Київ-Харків – це зона підвищеної аварійності. Тому ці райони й отримають канадські швидкі», - пояснює голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.  

Фонд урочисто  підписав з керівництвом районних лікарень цих районів Меморандум про використання карет швидкої допомоги.

«Наша співпраця не завершиться на передачі швидких районним лікарням. Фонд буде допомагати місцевим громадам з обслуговуванням цих машин. Йдеться про придбання палива,  поповнення запасів медикаментів, у разі необхідності – ремонту реанімобілів, - зазначає голова Наглядової ради Благодійного Фонду Валерій Дема. - Пріоритетне завдання нашого Фонду – забезпечити жителям сільської місцевості доступ до якісної медицини. І один з кроків до цієї мети – передача сучасних  реанімобілів Барвінківському та Близнюківському районам. На цьому ми не зупинимося, будемо працювати далі, щоб люди кожен день мали гідне медичне обслуговування»

Забирати розмитнені  авто до Києва їздили,  окрім голови Наглядової ради Фонду В.Деми, голови правління БФ Є.Шаповала, представники з кожного району. Від Барвінківщини – координатор Фонду, депутат районної ради Ігор Макаревич, а від Близнюківщини  координатор Фонду, депутат районної ради Андрій Воронкін.

І ось урочисте вручення відбулося . Барвінківській районній лікарні передали реанімобіль  в четвер, 2 лютого, а Близнюківській ЦРЛ – в п’ятницю, 3 лютого.

В Близнюках  представників Фонду зустрічали не тільки працівники районної лікарні та очільники району, а й представники громадськості. На сьогодні система охорони здоров’я не здатна задовольнити потреби населення у медичній допомозі, забезпечити доступність, якість і своєчасність надання медичної допомоги та послуг з охорони здоров’я, забезпечити належний рівень профілактики захворюваності, смертності. Особливо гостро проблеми охорони здоров’я постають перед мешканцями сільських районів. Силами Фонду в області втілено в життя програму «Медицина Харківщини для людей», завдяки якій первинні консультації отримали мешканці 24 районів, серед яких і Близнюківщина, то від органів районної та місцевої влади Близнюківського району Валерію Івановичу Демі та Євгену Володимировичу  Шаповалу вручили почесні грамоти за цю благодійну роботу. Також селищний голова Геннадій Король передав Подяку координатору проектів Конґресу українців Джону Голюку від територіальних громад сіл та селища Близнюки Близнюківського району, за значний внесок в розширення надання медичної допомоги населенню.

А щодо подарованого реанімобілю, то вчасність та актуальність такого подарунка важко переоцінити. Адже часто до районних лікарень поступають пацієнти у важкому стані, яких терміново доводиться доставляти до Харкова – тільки там їм можуть надати високоспеціалізовану медичну допомогу. Це пацієнти з сильною кровотечею, інсультами, інфарктами, постраждалі у ДТП, а також маленькі діти з ускладненими пневмоніями, бронхітами, важкими отруєннями. Щоб доправити такого хворого до обласного центру, медикам доводилося викликати спецтранспорт з Харкова і чекати, поки він приїде – а це марна трата дорогоцінного часу. Та більше зволікань не буде –чотири районні лікарні Харківщини тепер мають власні реанімобілі, повністю пристосовані для перевезення лежачих пацієнтів.

«Автомобіль надзвичайно комфортабельний. Обладнання, зв’язок, розміщення устаткування, починаючи з носилок та закінчуючи допоміжними шафками, де повинна апаратура стояти, – все це настільки грамотно продумано, що можна тільки дивуватися, наскільки все зроблено для людей. Завдяки цьому транспорту можна реально врятувати людині життя», - каже головний лікар Близнюківської ЦРЛ Лариса Полікова.

А що може бути дорогоціннішого, ніж життя людини?