Більше тисячі медичних послуг шевченківцям

18.07.2016
Більше тисячі медичних послуг шевченківцям

 

З початку літа медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відвідала декілька сіл Шевченківського району, а саме: села Старовірівка, Борівське та Гроза. Незважаючи на «гарячу» пору у сільській місцевості, селяни з нетерпінням чекали на приїзд лікарів-волонтерів, знайшли можливість і час, щоб завітати на прийом до фахівців обласного рівня. Кожен член медичної бригади провів за день від трьох до п’яти десятків оглядів. Загальна ж кількість консультацій, призначень та рекомендацій, наданих під час цих трьох виїздів, сягає за тисячу.

Популярність виїзних консультацій легко пояснити: з медичним обслуговуванням у сільських жителів постійні проблеми. Це й витрати на дорогу та залежність від автобусу, і відсутність вільного часу на очікування у черзі, і необхідність направлення до того чи іншого спеціаліста від сімейного лікаря, який, у свою чергу, обслуговує жителів трьох-чотирьох сіл і в кожному веде прийом за визначеним графіком. 

«Коли фахівці з Харкова приїздять до села, уважно й чемно ставляться до кожного відвідувача, надають професійні поради та консультації, а в окремих випадках наполегливо рекомендують більш ретельне обстеження та лікування в умовах стаціонару, тут коментарі взагалі зайві, - говорить представник Фонду в Шевченківському районі Світлана Захарченко після спілкування з селянами. – Люди задоволені ввічливістю та чуйністю лікарів, їх професіоналізмом та толерантністю».

Жителька села Старовірівка Лариса Новоселова висловила щиру вдячність всім медикам Фонду від себе особисто та від своїх земляків, а також поділилася враженнями від візиту до гінеколога. 

«У 2008 році я перенесла онкооперацію. Спілкуючись з іншими жінками – «подругами по нещастю», дізналася, що у більшості з них захворювання виявили випадково. З тих пір постійно відвідую лікарів, консультуюсь, раджуся. Дізнавшись про медогляд фахівцями з Харкова, сама прийшла з задоволенням, ще й знайомих переконала, що це потрібно робити. Відвідини гінеколога залишили найкращі враження: лікар уважна, доброзичлива, привітна. Відчувається досвідченість і високий рівень професійності. Повірте, що за вісім років спілкування я навчилася все це розпізнавати», - каже жінка.

У селі Борівське місцева мешканка Тетяна Грайворонська попрохала офтальмолога оглянути вдома її хворого батька, враженого інсультом. Після наданої консультації жінка розчулено дякувала спеціалісту за людяність та готовність прийти на допомогу. 

«Таких прикладів можна навести дуже багато, - говорить Світлана Захарченко. - І за кожним з них – непідробне захоплення такою важливою і потрібною місією лікарів-волонтерів, організованою Благодійним фондом соціального розвитку в рамках програми «Медицина Харківщини для людей». Селяни щиро дякують благодійникам та сподіваються на подальші зустрічі, на нові програми та проекти, спрямовані на поліпшення умов життя, побуту та відпочинку. Бо, на жаль, від держави вони вже давно не отримують належної підтримки». 

Виїзні медичні бригади Фонду соціального розвитку продовжують працювати, тож лікарі-волонтери ще не раз завітають до Шевченківського району.