Аби малюки були здоровими

15.04.2016
Аби малюки були здоровими

 

Із другого півріччя минулого року в районній лікарні нe було вакцин БЦЖ і туберкуліну, необхідних для вакцинації немовлят, а також ревакцинації та діагностики захворювання на туберкульоз y дітей старшого віку. Вирішити проблему допоміг Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

- Як свідчать останні статистичні дані, в області серед загальної кількості маленьких пацієнтів із діагнозом «туберкульоз» близько 5% становлять діти віком до одного року, понад 36% - від - 1 до 4-x років і більше 47% хлопчиків і дівчаток віком від 4-9 років, - розповів головний лікар K303 «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Олексій Фесенко. - Серед підлітків цей відсоток є ще вищим. Показово, що 90% хворих не мали відповідних щеплень або знаку БЦЖ (рубчик від щеплення на лівому плечі).

За словами фахівця, першу вакцинацію, яка сприяє формуванню протитуберкульозного імунітету, малюкам необхідно робити на 4-7 добу після появи на світ. Якщо вакцинацію не провести y перші 2 місяці життя, то перед щепленням обов’язково необхідно зробити реакцію Манту. Проте через дефіцит вакцини БЦЖ з пологового відділення ЦРЛ без необхідного щеплення протягом останніх місяців було виписано понад 140 немовлят. Також дітям не робили Манту. Натомість із початку року в районі діагностували туберкульоз y 6 осіб, зокрема й y півторарічної дитини.

Виправити ситуацію з вакцинацією маленьких красноградців допомогли благодійники.

- Благодійний фонд соціального розвитку закупив для нас 600 доз вакцини БЦЖ і 1000 доз туберкуліну, - повідомив О. Фесенко.

Завдяки цьому медики зробили необхідні щеплення малюкам, також вистачило й на ревакцинацію дітей 7-річного віку. Крім того, 100 доз залишили на потреби пологового відділення.

- Керівництво нашого Фонду добре обізнане з проблемою поширення туберкульозу в Україіні і водночас - дефіциту державних коштів на придбання вакцини БФЖ і туберкуліну для вакцинації дітей, - говорить керівник медичної програми БО «Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області» Людмила Бороздіна. - Власне тому й було вирішено провести акцію для закладів охорони здоров’я Харківщини.

За її словами, окрім Красноградщини, необхідну допомогу отримали ще 13 районів області.

H. ЮР'ЄВА