Добрі справи Фонду соціального розвитку на Барвінківщині

24.12.2017
Добрі справи Фонду соціального розвитку на Барвінківщині

За вікном останні дні грудня – саме час підбити підсумки року, що минає. Про свою роботу на Барвінківщині перед жителями району звітує Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Протягом року ця доброчинна організація реалізувала у регіоні 15 проектів, на виконання яких було витрачено близько 830 тисяч гривень.   

Здоров’я людей – пріоритет № 1

2017 рік розпочався для Барвінківщини з особливого подарунка – представники Фонду передали районній лікарні високотехнологічний реанімобіль, придбаний їхніми канадськими партнерами. В автопарку медзакладу ця машина стала першим і наразі єдиним транспортним засобом, пристосованим для перевезення лежачих пацієнтів. Пізніше канадську швидку було додатково забезпечено медичними приладами, а бригаду, яка працює на цьому автомобілі, – зимовою медичною формою.     

Традиційно в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» у Барвінківському районі проводилися безкоштовні медогляди населення. Висококваліфіковані лікарі – невропатолог, окуліст, кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, гінеколог – побували у 17 селах Барвінківщини та надали місцевим жителям майже чотири з половиною тисячі медичних послуг.

«Люди дуже задоволені, тим паче бабусі та дідусі, бо їм важко до лікарні доїхати, - зазначає завідуюча Богодарівським фельдшерсько-акушерським пунктом Наталія Апостол. – Виїзні медогляди – це дуже хороше діло, особливо УЗД, тому що люди дізналися про свої захворювання і стали лікуватися».

Також для Барвінківського району Фонд закупив 100 доз польської вакцини БЦЖ для щеплення дітей від туберкульозу.

Юному поколінню – особлива увага

Цього року благодійники продовжили опікуватися дитячим табором «Барвінок» у селі Курулька. Фонд виділив кошти на поточний ремонт і підготовку закладу до літнього сезону, встановив на території табору новий спортивний майданчик, подбав про розважальну програму та оплатив значну частину путівок – для більшості дітей відпочинок у «Барвінку» був безкоштовним.

«Ми дуже задоволені допомогою Фонду соціального розвитку Харківської області, який і артистів привозив, і студентів Української Академії Лідерства – була надзвичайно цікава програма. Дітям дуже сподобалося», - каже директор табору Лідія Єфремова

Допомогу від Фонду отримали й інші дитячі заклади Барвінківщини. Зокрема, Пригожівську школу було забезпечено спортивним інвентарем, для садочка «Золотий ключик» Фонд придбав 12 пластикових вікон, а Барвінківській школі № 4 подарував мультимедійний телевізор. Також на благодійні кошти було укладено тротуарну плитку біля центрального входу до Барвінківської ЗОШ № 1.

За сприяння Фонду вперше на Барвінківщину завітав Міжнародний мандрівний кінофестиваль Docudays UA. Учні школи № 1 змогли переглянути на великому екрані ексклюзивні документальні стрічки та поспілкуватися з відомим харківським правозахисником. А до цього старшокласники Барвінківщини взяли участь в організованому Фондом конкурсі творів «Я – депутат місцевої ради». Автори кращих робіт були нагороджені цінними призами – планшетами, смартфонами, навушниками та іншими гаджетами.             

За сильними громадами майбутнє

В рамках програми сприяння розвитку територіальних громад Фонд організував у Барвінківському районі інформаційний семінар, присвячений електронному декларуванню та новинкам земельного законодавства. Крім того, весь рік у Барвінковому на вул. Центральній, 4 працювала громадська приймальня Фонду, де мешканцям району надавалися безкоштовні юридичні консультації. Правову допомогу отримали майже дві сотні людей, які мали питання щодо врегулювання земельних відносин, оформлення спадщини і т. д.

Громаді села Гаврилівка Фонд допоміг замінити дах місцевого Свято-Архангело-Гаврилівського храму. На нову покрівлю було витрачено понад 170 тисяч гривень. А на річці Сухий Торець було частково скошено очерет – для цього Фонд орендував спеціальну машину-амфібію. Подбали благодійники і про родини Барвінківщини, в яких виховуються діти-інваліди та інваліди з дитинства. Кожна з таких сімей, що входить до ГО «Перлина», отримала продуктовий набір до Нового року.

«Барвінківський район – один з найвіддаленіших на Харківщині, але аж ніяк не обділений нашою увагою. Протягом року Фонд реалізував у районі близько 15 проектів, починаючи з проведення медичних оглядів і закінчуючи адресною допомогою. Попереду ще дуже багато роботи, і ми готові працювати далі – разом з місцевими громадами, органами влади, щоб хліборобна Барвінківщина розвивалася та процвітала», - зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області