Фонд соціального розвитку на Балаклійщині: що зроблено за рік

28.12.2017
Фонд соціального розвитку на Балаклійщині: що зроблено за рік

Протягом 2017 року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізував у Балаклійському районі 12 гуманітарних проектів, на виконання яких було витрачено більше 383 тисяч гривень. Основну увагу доброчинці приділили медичній і дитячій сфері, а також підтримці місцевих громад.

Профілактика – найкращий спосіб зберегти здоров’я

Вже традиційно на Балаклійщині працювали мобільні медичні бригади Фонду, які їздили по селах району та проводили безкоштовні профілактичні огляди населення. Лікарі були забезпечені одноразовими витратними матеріалами і медичним обладнанням, за допомогою якого селянам робили електрокардіограми, проводили ультразвукове дослідження внутрішніх органів, визначали рівень цукру у крові, міряли артеріальний і внутрішньоочний тиск. Загалом у Балаклійському районі було організовано 18 безкоштовних медоглядів, в ході яких місцеві жителі отримали майже шість тисяч медичних послуг. Лікарі Фонду зазначають:  цього року вони побачили реальний та беззаперечний результат своєї роботи.        

«Ефект від благодійних медоглядів є, адже по селах ми їздимо третій рік поспіль. До нас часто приходять люди повторно, вже  проліковані, з кардіограмами, які ми робили їм торік, і ми спостерігаємо позитивну динаміку», - каже бригадир другої медбригади Олена Сотнікова.

Також в рамках програми «Медицина Харківщини для людей» Фонд закупив для Балаклійського районного центру первинної медико-санітарної допомоги 100 доз вакцини БЦЖ.

Дітям – гідні умови для навчання і розвитку

Вперше серед школярів Балаклійщини та ще чотирьох районів Харківської області Фонд провів конкурс творів на тему «Я – депутат місцевої ради». Переможці творчого змагання здобули цінні призи – смартфони, планшети, навушники, акумулятори, а найцікавіші ідеї учасників конкурсу увійшли до збірки, яку доброчинці надрукували для розповсюдження серед представників органів місцевої влади.

Адресну допомогу від Фонду, як і у попередні роки, отримав Петрівський аграрний ліцей. Щоб учні, які мешкають у гуртожитку, могли безкоштовно харчуватися в ліцейській їдальні, для закладу було закуплено кількамісячний запас продуктів. Також за сприяння Фонду в аграрному ліцеї відбувся показ стрічок Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA – авторські фільми переглянули не лише ліцеїсти, але й учні Петрівської школи. А Морозівській школі благодійна організація допомогла реалізувати міні-проект з заміни вікон і дверей, долучившись до його співфінансування.

«Нам залишалося замінити 22 вікна та вхідні двері, і от нарешті ми змогли це зробити, дякуючи в том числі Фонду соціального розвитку Харківської області, - розповідає директор Морозівської школи Ольга Чорнощок. - Звичайно, у закладі стало тепліше, і менше газу ми витрачаємо – у нас своя котельня».  

Всебічна підтримка громад

На початку року Фонд організував для депутатів та сільських голів Балаклійщини інформаційний семінар, присвячений тонкощам електронного декларування. Захід було проведено в рамках програми сприяння розвитку територіальних громад. Крім того, у Балаклії на вулиці Соборній, 96 працює громадська юридична приймальня Фонду, де кожен мешканець району може отримати безкоштовну консультацію. За рік правову допомогу було надано майже 250 людям, які звернулися до юриста щодо врегулювання земельних відносин, оформлення спадщини або пенсії, стягнення аліментів та інших питань.

Не залишився Фонд осторонь, коли Балаклійщину сколихнули вибухи снарядів у військовій частині. У перші ж дні трагедії представники благодійної організації привезли гуманітарну допомогу людям, яких було розміщено в евакуаційних пунктах поблизу райцентру. Пізніше власникам квартир, що найсильніше постраждали від вибухів, Фонд перерахував кошти на відновлення житла.

Влітку на водоймищах у селах Петрівське і Шебелинка працювала спеціальна машина-амфібія. Техніка, оренду якої оплатив Фонд соціального розвитку, частково очистила ставки від очерету. Це дозволило сільським громадам облаштувати місця для відпочинку біля води. Також благодійна організація передплатила для ветеранів ДП «Балаклійський ремонтний завод» газети «Вісті Балаклійщини» і «Слово ветерана» на наступний рік.

«Для мешканців Балаклійського району 2017 рік виявився непростим – вибухи, шок, зруйновані будинки, непередбачені витрати. Нехай все це залишиться у минулому, а прийдешній рік стане роком розвитку та процвітання, - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. – Ми вже переконалися: коли місцеві громади, органи влади, доброчинці об’єднують зусилля, проблеми поступово вирішуються. Тож будемо працювати далі та разом долати усі перешкоди!».