Фонд соціального розвитку надає на Валківщині безкоштовну правову допомогу

27.11.2016
Фонд соціального розвитку надає на Валківщині безкоштовну правову допомогу

 

За п’ять місяців роботи – понад сто проконсультованих людей. З червня у Валківському районі працює громадська юридична приймальня Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, де населенню надається безкоштовна правова допомога.

З яким би питанням не звернулася людина, тут вона може розраховувати на компетентну та вичерпну відповідь юриста. Спеціаліст не тільки дає роз’яснення, але й за потреби надсилає запити до державних установ, допомагає зі складанням правових документів. Щоправда, юрист Фонду не займається представництвом інтересів людей у суді. Зате він може порадити, як грамотно скласти позовну заяву, які документи слід зібрати.

Саме так було у випадку з мешканцем села Високопілля Олексієм Богомолом, якому Пенсійний фонд відмовився призначити пільгову пенсію. Чоловік більшу частину життя пропрацював трактористом, але надати відповідні довідки не зміг через плутанину в архівних записах.

«Назва колгоспу кілька разів змінювалася, і врешті-решт він розділився на два підприємства, тому в архівах виникла плутанина, - пояснює юрист Фонду Валентина Шаповал. - Коли чоловік звернувся за довідкою, йому сказали, що документів немає, а є тільки табелі виходів на роботу – це для Пенсійного фонду не підходить. Тому я допомогла йому скласти адміністративний позов до суду та зібрати всі документи в архіві».

«Дуже дякую юристу за допомогу! Сподіваюся, забраних доказів буде достатньо, і суд прийме справедливе рішення щодо пенсії», - зазначає дружина Олексія Богомола Оксана.