Фонд соціального розвитку: підсумки роботи на Великобурлуччині

24.12.2017
Фонд соціального розвитку: підсумки роботи на Великобурлуччині

Кінець грудня – традиційна пора підбиття підсумків за рік. Для Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області пріоритетними напрямками діяльності на Великобурлуччині стало проведення медико-профілактичних заходів та надання правової допомоги населенню. Протягом 2017 року на реалізацію доброчинних проектів у районі Фонд витратив близько 344 тисяч гривень.       

Вчасно встановлений діагноз – перший крок до одужання

Жителі Великобурлуччини вже добре знайомі з програмою «Медицина Харківщини для людей», в рамках якої Фонд проводить у селах безкоштовні медичні огляди за участі висококваліфікованих лікарів. Цього року у районі відбулося 20 таких медоглядів, під час яких селянам було надано 6 300 медичних послуг. Це і зняття електрокардіограми, і проведення експрес-тесту на рівень цукру у крові, і ультразвукове дослідження внутрішніх органів, і вимірювання очного й артеріального тиску, і, звісно ж, консультації спеціалістів. Зокрема, лікарський прийом вели невропатолог, окуліст, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики та гінеколог. Медики Фонду зазначають:  цього року вони побачили реальний та беззаперечний результат своєї роботи.         

«Ефект від благодійних медоглядів є, адже по селах ми їздимо третій рік поспіль. До нас часто приходять люди повторно, вже  проліковані, з кардіограмами, які ми робили їм торік, і ми спостерігаємо позитивну динаміку. Це дуже приємно», - каже бригадир другої медбригади Олена Сотнікова.

Правова та адресна допомога

Завдяки Фонду соціального розвитку жителям Великобурлуччини доступні не тільки безкоштовні медичні консультації, але й юридичні. Правова допомога надається всім бажаючим у громадській приймальні благодійної організації, яка розташована за адресою: смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 22. У році, що минає, юридична приймальня Фонду обслугувала більше двохсот людей, які зверталися до юриста щодо врегулювання земельних відносин, оформлення спадщини та субсидії, призначення пенсії, аліментів і вирішення інших правових питань.        

Також благодійна організація підтримала аматорський футбольний клуб «Сокіл» з Великого Бурлука, який гравці-ентузіасти відродили у 2016 році. Щоб команда гідно виглядала на змаганнях, для футболістів було пошито зручну спортивну форму з назвою їхнього клуба.

Адресну допомогу отримала й Площанська загальноосвітня школа. На прохання адміністрації закладу Фонд подарував для кабінету інформатики сучасний LCD-телевізор, який дозволяє переглядати на великому екрані навчальні відеоролики, презентації та інші освітні матеріали. У цій же школі за сприяння Фонду соціального розвитку відбувся кінопоказ авторських документальних стрічок в рамках Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA. 

«Ми дивилися фільм «Домашні ігри» про дівчину-футболістку, яка опинилася у складній життєвій ситуації.  Це кіно було дуже актуальним, особливо якщо зважити, що у нас в школі є дівчатка, які також займаються футболом, брали участь у змаганнях. Тому це було цікаво дітям, зачепило душу і змусило задуматися над сьогоденням. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Фондом і дякуємо за підтримку нашого закладу», - каже директор Площанської ЗОШ Тетяна Костенко.

Загалом у благодійних проектах Фонду, що реалізовувалися цього року у Великобурлуцькому районі, взяли участь більше тисячі людей. Це передусім пенсіонери, жителі віддалених сіл, малозабезпечені родини.       

 «Протягом року Фонд спрямовував свої зусилля на те, щоб надати підтримку найбільш соціально незахищеним мешканцям Великобурлуччини. Завдяки цьому сотні селян змогли перевірити своє здоров’я, вирішити правові питання, дехто отримав адресну допомогу. Ми обов’язково продовжимо цю роботу наступного року і запрошуємо до співпраці місцеві громади – разом ми зможемо зробити більше добрих і корисних справ!», - зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.