Фонд соціального розвитку реалізував 8 проектів у Великобурлуцькому районі

28.12.2016
Фонд соціального розвитку реалізував 8 проектів у Великобурлуцькому районі

 

Підтримка освіти та спорту, організація заходів з охорони здоров’я населення,  надання правової допомоги – ось основні напрямки роботи Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області на Великобурлуччині. Протягом року, що минає, у проектах Фонду взяло участь близько тисячі жителів району. Настав час підбити підсумки та згадати найважливіше з того, що було зроблено.  

Якісні медичні послуги – селянам

З травня по вересень у Великобурлуцькому районі працювали медичні бригади Фонду, які їздили по селах і проводили безкоштовні медогляди населення. Людей оглядали та консультували висококваліфіковані спеціалісти з Харкова – невропатологи, окулісти, кардіологи, травматологи, гінекологи. Кожен пацієнт міг пройти ультразвукове обстеження, зробити електрокардіограму, поміряти внутрішньоочний тиск або рівень цукру у крові. Цією можливістю скористалося кілька сотень мешканців Великобурлуччини. Загалом у районі було проведено 19 медоглядів, під час яких лікарі надали понад п’ять з половиною тисяч медичних послуг.

Підтримка спорту та місцевої інфраструктури

На Великобурлуччині досить сильні традиції аматорського футболу – районні змагання тут проводяться регулярно. Однак перед багатьма любительськими командами гостро стоїть питання фінансування. Фонд соціального розвитку прийшов на допомогу місцевим клубам «Рублене» та «Приколотне», виділивши їм кошти на купівлю спортивних товарів – нової форми, бутсів, м’ячів для тренувань.

А в невеличкому селі Шевченкове благодійники встановили зупинку громадського транспорту. Тепер місцевим жителям є де сховатися від негоди в очікуванні автобусу.

«Була потреба у зупинці, адже через село проходить рейсовий автобус, шкільний автобус. На території Малобурлуцької сільради, до якої входить Шевченкове, є кілька зупинок, але цього недостатньо. Тепер, звісно, задоволені люди», - каже Малобурлуцький сільський голова Сергій Рубіжанський.

Надання правової допомоги

З червня у Великому Бурлуці на вулиці Центральній, 22 працює громадська юридична приймальня Фонду, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юрист роз’яснює незрозумілі моменти,  допомагає складати заяви та договори,  інформує про останні законодавчі зміни. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад. З моменту відкриття громадської приймальні юрист Фонду надав правову допомогу майже двомстам людям.

Завдяки благодійникам до Великобурлуччини вперше завітав Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Ексклюзивний кінопоказ було організовано у селі Плоське для учнів місцевої школи. Старшокласникам показали кілька короткометражних стрічок з цьогорічної фестивальної програми.      

Сприяння розвитку громад

В умовах децентралізації влади добробут територіальних громад у великій мірі залежить від компетентності представників органів місцевого самоврядування. Щоб підвищити ефективність роботи посадовців і депутатів місцевих рад, Фонд організує для них навчально-інформаційні семінари з залученням провідних науковців та фахівців. У Великобурлуцькому районі поки відбулося два таких семінари, присвячених особливостям земельних відносин і новітнім антикорупційним процедурам.

«Ми дізналися багато корисного для себе, для сільради, для жителів нашого села. Найцікавіше було почути про оформлення землі – відумерлої спадщини. У нашій сільраді багато таких ділянок, і що з ними робити, ми не знали», - зазначає інспектор Підсереднянської сільської ради Інна Андрощук.

Благодійні акції

П’ятдесяти родинам вимушених переселенців, що мешкають зараз на Великобурлуччині, доброчинці передали угорську гуманітарну допомогу – харчі та засоби гігієни. А напередодні  Дня вчителя  сімнадцять шкіл району були забезпечені різноманітним канцелярським приладдям.       

«Ми дуже вдячні всім, хто долучився до ініціатив Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої підтримки ми б не змогли зробити так багато добрих справ. Великобурлуцький район – це гарний приклад ефективної співпраці між благодійниками і місцевою громадою. Сподіваюся, що у новому році ми разом реалізуємо ще більше цікавих проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.