Фонд соціального розвитку реалізував на Близнюківщині 10 проектів

25.12.2016
Фонд соціального розвитку реалізував на Близнюківщині 10 проектів

 

У році, що минає, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області плідно попрацював у Близнюківському районі. Ось результати роботи доброчинців у цифрах: понад шість тисяч медичних послуг, близько чотирьохсот юридичних консультацій, адресна допомога 21 закладу та два унікальних фестивалі. Своїм пріоритетом Фонд зробив підтримку медицини, освіти, а також правовий захист населення.      

Охорона здоров’я – задача № 1

Благодійники залучили до свого проекту «Медицина Харківщини для людей» провідних харківських лікарів і сформували з них мобільні медичні бригади. З березня по жовтень ці бригади їздили по селах Близнюківського району та проводили безкоштовні медогляди населення. Людей консультували невропатолог, окуліст, кардіолог, травматолог, гінеколог. Усього на Близнюківщині було проведено 21 медогляд та надано понад шість тисяч медичних послуг.

Також Фонд передав місцевим медзакладам деякі дефіцитні препарати. Для Центру первинної медико-санiтарної допомоги було придбано 144 дози туберкуліну і 200 доз вакцини БЦЖ, а районна лікарня отримала антирабічну вакцину.

Унікальні культурні заходи

Доброчинці подбали про здоров’я не тільки тіла, але й душі. Цьогоріч за фінансової та організаційної підтримки Фонду на Близнюківщині відбулося два непересічних культурно-просвітницьких заходи. Зокрема, на початку осені в селі Надеждине пройшло Велике кінне свято, метою якого було відродження місцевих традицій конярства, популяризація конярської справи. Для гостей підготували надзвичайно видовищну програму, участь у якій взяли півтори тисячі людей.

А у грудні Фонд привіз у Близнюки Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Ексклюзивні стрічки переглянули старшокласники та вчителі селищної школи. Кінопоказ вразив їх та змусив по-іншому подивитися на звичні речі.

«Я переглядала фільми, і це для мене була нова книга. Я розумію тепер, що треба казати моїм учням, як їх мотивувати, - зазначає вчитель Близнюківської ЗОШ Лариса Куц. - Не можна чогось категорично забороняти, треба пояснювати і більше цікавитися тим, чого вони хочуть. Для мене це було відкриття».

Школам та садочкам – особлива увага

Одним з завдань Фонду є створення умов для всебічного розвитку дітей у Харківській області. На Близнюківщині для цього зроблено чимало: до Міжнародного дня знань кожна школа району отримала нове спортивне знаряддя, а до Дня вчителя закладам було передано набори канцтоварів. Крім того, доброчинці подарували Близнюківській ЗОШ сучасне мультимедійне обладнання, оплатили підключення до Інтернету дитсадочка «Сонечко». Для Надеждинського садка було придбано вхідні пластикові двері.    

Правовий захист населення

У червні в Близнюках на вулиці Свободи, 34 відкрилася громадська юридична приймальня Фонду, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юристи роз’яснюють незрозумілі моменти,  допомагають складати заяви та договори,  інформують про останні законодавчі зміни. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад.

«З початку роботи приймальні до нас звернулося приблизно чотири сотні людей. Хтось просить допомогти оформити спадщину або пенсію, комусь потрібна порада щодо земельних відносин. Попит на консультації досить високий», - розповідає юрист Володимир Мухай.

Підтримка сільської інфраструктури

На прохання місцевих жителів Фонд встановив у двох селах Близнюківського району – Алісівці та Валер’янівці – зупинки громадського транспорту. Тепер люди чекають на автобус не просто неба, а в спеціально облаштованих місцях. У самих Близнюках благодійники допомогли налагодити водопостачання – було виділено кошти на модернізацію старих свердловини.

«Ми дуже вдячні всім, хто долучився до ініціатив Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої підтримки ми б не змогли зробити так багато добрих справ. Блюзнюківський район – це гарний приклад ефективної співпраці між благодійниками і місцевою громадою. Сподіваюся, що у новому році ми разом реалізуємо ще більше цікавих проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.