Фонд соціального розвитку: що зроблено на Близнюківщині за рік

31.12.2017
Фонд соціального розвитку: що зроблено на Близнюківщині за рік

В останні дні 2017 року саме час підбити його підсумки. Отже, за цей рік Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізував у Близнюківському районі більше десяти проектів, на здійснення яких було витрачено понад чотириста тисяч гривень. Основну увагу доброчинці приділили медицині, дитячій сфері та розвитку місцевих громад.

Доступні медичні послуги

Завдяки Фонду на варті здоров’я жителів Близнюківщини тепер стоїть сучасний канадський реанімобіль – його було передано районній лікарні на самому початку 2017 року. Ця машина використовується в екстрених випадках, коли необхідно доставити лежачого хворого або пацієнта у важкому стані до Харкова для надання спеціалізованої медичної допомоги. Автомобіль швидкісний, потужний і споживає багато палива, тож благодійна організація протягом року допомагала заправляти його бензином. Також представники Фонду передали додаткове медичне обладнання для канадської швидкої, а бригаду, яка на ній працює, забезпечили теплим спецодягом.

«У співробітників лікарні є медичні халати, костюми операційні, а такої теплої, зимової форми, що спеціально для роботи на швидкій – такої у нас не було. Тому медики задоволені», - каже головний лікар Близнюківської ЦРЛ Лариса Полікова.         

Вже традиційно Фонд соціального розвитку проводив у районі безкоштовні медичні огляди за участі висококваліфікованих харківських спеціалістів. Мешканці Близнюківщини могли не тільки проконсультуватися з лікарями, але й пройти ультразвукове обстеження внутрішніх органів, зняти електрокардіограму, зробити експрес-тест на рівень цукру у крові, поміряти очний тиск, отримати рецепт на окуляри. У 2017 році медики Фонду провели у районі 21 медогляд і надали населенню майже чотири з половиною тисячі медичних послуг. Крім того, благодійна організація закупила для Близнюківщини 100 доз вакцини БЦЖ для щеплення малят від туберкульозу.

Сприяння розвитку дітей

У році, що минає, Фонд організував серед школярів незвичайний конкурс. За його умовами треба було написати твір на тему «Я – депутат місцевої ради» і запропонувати ідеї, як покращити життя у своєму районі або селі. Участь у конкурсі взяли учні одинадцяти шкіл Близнюківщини. Переможцям було вручено цінні призи – планшет, смартфон, навушники, флешки та інші гаджети, а найцікавіші ідеї школярів увійшли до спеціальної збірки, яку Фонд надрукував для розповсюдження серед представників місцевих органів влади. Благодійники сподіваються, що депутати прислухаються до порад дітей і хоча б частково виконають їхні побажання.

Чудовий подарунок зробив Фонд для маленьких мешканців села Семенівка. Влітку тут було встановлено дитячий майданчик з гойдалками, гіркою та пісочницею. Тепер у місцевих дітлахів і мам з малюками є спеціальне місце для розваг і веселих прогулянок.

Багато уваги благодійники приділили розвитку спорту на Близнюківщині, в тому числі дитячого. Фонд неодноразово виступав спонсором місцевих змагань з волейболу, настільного тенісу, баскетболу, футболу. А наприкінці року районній дитячій спортивній школі було подаровано фірмові м’ячі для тренувань.

Підтримка місцевих громад

Реформа децентралізації спонукає територіальні громади бути більш активними, шукати нові шляхи розвитку і джерела фінансування. В цій ситуації Фонд йде назустріч громадам, підтримуючи їхні ініціативи та пропонуючи свою допомогу у вирішенні поточних питань. Зокрема, благодійна організація взяла участь у співфінансуванні міні-проекту «Відродження культури», в рамках якого для Близнюківського районного будинку культури було закуплено музичне та освітлювальне обладнання для проведення святкових заходів. Також Фонд оплатив оренду машини-амфібії, за допомогою якої у Близнюках і в селі Алісівка було приведено до ладу місцеві пляжі. Спеціальна техніка частково скосила очерет, покращивши доступ до води та значно розширивши  пляжну зону.

Практично весь рік завдяки Фонду 575 малозабезпечених жителів Близнюківщини безкоштовно отримували районну газету «Нове життя». Передплату було оформлено для пенсіонерів, дітей війни, інвалідів, самотніх літніх людей.

Також благодійна організація подбала про те, щоб кожен, хто потребує правової допомоги, міг її отримати. Безкоштовні консультації надаються у громадській юридичній приймальні Фонду за адресою: смт Близнюки, вул. Свободи, 30. Протягом року юрист обслугував близько двохсот людей, які зверталися за роз’ясненнями щодо оформлення спадщини, перерахунку пенсії, вирішення земельних та інших правових питань.

«Пріоритетним завданням для нашого Фонду є допомога саме таким віддаленим районам, як Близнюківський, для жителів якого ускладнено доступ до багатьох соціальних благ. Весь рік разом з місцевими громадами ми працювали для того, щоб люди мали змогу безкоштовно перевірити своє здоров’я, отримати консультацію юриста, читати улюблену газету, забезпечити цікаве та корисне дозвілля для своїх дітей. Наступного року цю роботу буде продовжено. Сердечно вітаю мешканців Близнюківського району з прийдешніми святами – добробуту, щастя та благополуччя кожній родині! Нехай небо над головою буде мирним, а земля – щедрою і родючою», - бажає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.