Фонд соціального розвитку: що зроблено на Первомайщині за рік

26.12.2016
Фонд соціального розвитку: що зроблено на Первомайщині за рік

 

Понад п’ять з половиною тисяч медичних послуг, майже 600 юридичних консультацій, 16 нових робочих місць – Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області плідно попрацював на Первомайщині. Протягом року доброчинці реалізували у районі 12 проектів у сфері медицини, освіти, соціального захисту, культури та спорту.       

Догляд за старенькими і нові робочі місця

Одним з наймасштабніших є спільний проект Фонду та районної влади зі створення будинку для людей похилого віку. Цей заклад було відкрито у селі Грушине на базі колишнього дитсадка. Благодійні кошти – а це 350 тисяч гривень – пішли на капітальний ремонт частини приміщень.

У закладі надають прихисток самотнім пенсіонерам, які потребують сторонньої допомоги. Для обслуговування стареньких було винайнято персонал – це 16 нових робочих місць.

«Завдяки цьому закладу ми забезпечуємо догляд одиноким літнім людям та даємо роботу місцевим жителям, - каже директор Терцентру соціального обслуговування Первомайського району Юрій Гнатенко. - Велика подяка Фонду за те, що підтримав цю ініціативу».             

Медичні послуги та закупівля вакцини

Цьогоріч благодійники організували у Первомайському районі 21 безкоштовний медогляд населення. Людей консультували та обстежували провідні харківські спеціалісти – кардіологи, лікарі ультразвукової діагностики, травматологи, окулісти, невропатологи, гінекологи. Загалом жителям Первомайщини було надано понад п’ять з половиною тисяч медичних послуг.

Для районної лікарні та Центру первинної медико-санiтарної допомоги Фонд закупив 2100 доз туберкуліну і 200 доз вакцини БЦЖ – держава вже давно не забезпечує медзаклади цими препаратами.   

Правова допомога

З березня у Первомайську працює громадська юридична приймальня Фонду, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юристи роз’яснюють незрозумілі моменти,  допомагають складати заяви та договори,  інформують про останні законодавчі зміни. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад.

«Протягом року до нас звернулося майже шістсот людей – це і пенсіонери, і мами-одиначки, і власники земельних паїв, і учасники АТО. Більшості з них ми допомогли вирішити їхні питання», - підсумовує результати роботи юрист Валентина Буткова.

Також Фонд організував на Первомайщині покази стрічок з Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фестивальні короткометражки демонструвалися у Біляївці, Олексіївці, Троїцькому та у райцентрі.      

Підтримка спорту та сільської інфраструктури

За ФК «Первомайський» щиро вболіває весь район, тож коли участь футболістів у виїзних матчах опинилася під питанням, Фонд соціального розвитку прийшов на допомогу. Благодійники покрили транспортні витрати, а також виділили кошти на придбання спортивного обладнання та інвентарю.

Проводиться робота і щодо покращення сільської інфраструктури. В Олексіівці Фонд встановив автобусну зупинку та придбав ліжечка для дитсадка, у Шульському подарував місцевому НВК проектор. Первомайський терцентр соціального обслуговування отримав від доброчинців пральну машинку, а ДК «Хімік» – сучасний ноутбук.    

Благодійні акції

Протягом року Фонд соціального розвитку провів на Первомайщині ряд доброчинних заходів. Зокрема, 110 родинам вимушених переселенців було передано угорську гуманітарну допомогу,  18 школам району благодійники подарували набори канцелярського приладдя. Також вони організували збір продуктів харчування і конкурс відеопривітань для солдатів та діток, що мешкають в зоні АТО.  А до новорічних свят Фонд підготував солодкі подарунки для 92 дітей, чиї батьки брали участь в Антитерористичній операції на Донбасі.     

«Ми дуже вдячні всім, хто долучився до ініціатив Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої підтримки ми б не змогли зробити так багато добрих справ, допомогти стільком людям. Первомайський район – це чудовий приклад ефективної співпраці між благодійниками і місцевою громадою. Сподіваюся, що у новому році ми разом реалізуємо ще більше успішних проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.