Фонд соціального розвитку закупив для Первомайщини вакцину БЦЖ

25.09.2017
Фонд соціального розвитку закупив для Первомайщини вакцину БЦЖ

 

Запас вакцини БЦЖ поповнено: Первомайський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав 100 додаткових доз препарату для щеплення дітей від туберкульозу. Вакцину виробництва Польщі закупив для закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

14 серпня жителька міста Первомайський Ірина народила свою третю дитину – донечку Віку. З пологового їх виписали без щеплення від туберкульозу – вакцинація тоді не проводилася. І ось через місяць маму з немовлям запросили до районної дитячої поліклініки, щоб зробити щеплення БЦЖ.

«Наша медсестра сказала, що як тільки почнуть робити щеплення, нас покличуть – і ми прийшли. Я знаю, що зараз взагалі проблеми з вакцинацією, тому я дуже вдячна за те, що у наш район, нашу лікарню привезли вакцину», - зазначає Ірина.

Щепленням дітей, які не були з якихось причин вакциновані у пологовому будинку, займається центр первинної медико-санітарної допомоги. Він же відповідає за повторну вакцинацію від туберкульозу, яка за календарем щеплень робиться дітлахам у семирічному віці. Востаннє заклад отримував вакцину БЦЖ у вересні 2016-го року – наразі запасів препарату лишилося на пару місяців, а коли буде наступна поставка, невідомо. Тож додаткові 100 доз вакцини БЦЖ, які придбав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, виявилися дуже до речі.  

«Вакцина від Фонду буде використана для щеплення діток-семирічок, а також тих, хто не був щеплений за календарем – наприклад, через медвідведення, - розповідає Наталія Яіцька, головна медсестра Первомайського центру первинної медико-санітарної допомоги. - Семирічки проходять щеплення вакциною БЦЖ, якщо проба Манту негативна, тобто якщо після проби на ручці дитини не залишається ніякого сліду. Це значить, що у неї немає імунітету до туберкульозу, і тому додатково діти ревакцинуються».

«На жаль, Україна залишається одним з лідерів за розповсюдженістю туберкульозу, зокрема тих його форм, що стійкі до ліків. Тож ризик зараження дійсно високий. В цій ситуації ми просто зобов’язані зробити все можливе, щоб захистити дітей від цієї небезпечної хвороби», - зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Минулого року Фонд також закуповував вакцину БЦЖ і туберкулін для Первомайського району в  рамках своєї програми «Медицина Харківщини для людей». Крім того, з 2015 року благодійники організують безкоштовні медичні огляди у селах Первомайщини. А на початку цього року завдяки Фонду в автопарку Первомайської районної лікарні з’явився високотехнологічний канадський реанімобіль, який використовується для перевезення лежачих пацієнтів.