Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Борівщині

27.12.2016
Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Борівщині

 

Майже чотири тисячі наданих медичних послуг, більше сотні безкоштовних юридичних консультацій та адресна допомога вісімнадцяти закладам освіти і медицини. Протягом року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізував у Борівському районі вісім проектів, що стосуються різних сфер суспільного життя.  

Медицина у пріоритеті

З квітня по жовтень на Борівщині працювали медичні бригади Фонду, які їздили по селах і проводили безкоштовні медогляди населення. Людей консультували висококваліфіковані спеціалісти з Харкова – невропатологи, окулісти, кардіологи, травматологи, гінекологи. Кожен бажаючий міг пройти ультразвукове обстеження, зробити електрокардіограму, поміряти очний тиск або рівень цукру у крові. Цією можливістю скористалося кілька сотень жителів Борівського району – загалом їм було надано майже чотири тисячі медичних послуг.

Ряд медичних закладів отримав адресну допомогу від Фонду. Зокрема, для автомобілю, що обслуговує Підлиманську амбулаторію сімейної медицини, було придбано новий акумулятор, Борівській амбулаторії доброчинці подарували меблі для кабінетів лікарів. А місцевому Центру первинної медико-санiтарної допомоги було передано рентгенівський апарат.

«Це дуже велика підмога, враховуючи, що фінансування у нас слабке і ми не бачимо поки результатів реформи медичної. Ми, звісно, розраховуємо  на краще, але співпраця з такими спонсорами, меценатами, як Фонд соціального розвитку,  – це дуже великий плюс для громади нашого району. Тому що не завжди держава може забезпечити наші потреби», - зазначає Марина Степаненко, яка завідує Борівською амбулаторією сімейної медицини та є заступником головного лікаря Центру первинної медико-санiтарної допомоги.

Також для Борівського району Фонд закупив 500 доз туберкуліну і 300 доз вакцини БЦЖ – ці препарати необхідні для вакцинації новонароджених та проведення туберкулінодіагностики серед дітей.

Правовий захист населення

В жовтні у Боровій на вулиці Миру, 19 відкрилася громадська юридична приймальня Фонду, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юрист роз’яснює незрозумілі моменти,  допомагає складати заяви та договори,  інформує про останні законодавчі зміни. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад.

«За неповні три місяці роботи громадська юридична приймальня обслугувала більше ста мешканців Борової та району. В основному людям надавалися консультації щодо оформлення пенсії або субсидії, прийняття спадщини, вирішення земельних питань», - розповідає юрист Фонду Олександр Гелуненко.

Підтримка сільської інфраструктури

Коштів бракує не тільки медичним закладам: на селі чимало об’єктів інфраструктури потребують фінансової підтримки. Фонд соціального розвитку намагається задовольнити найнагальніші потреби. Наприклад, для дитсадочка «Струмочок» у селі Підлиман було придбано нові меблі – дитячі шафи для зберігання речей. А в селі Вище Солоне доброчинці встановили зупинку громадського транспорту – тепер місцеві жителі, а особливо школярі чекають на автобус у безпечному, спеціально облаштованому місці.       

Благодійні акції

Протягом року Фонд соціального розвитку провів на Борівщині кілька доброчинних заходів. Зокрема, 20 родинам вимушених переселенців було передано угорську гуманітарну допомогу,  13 школам району благодійники подарували до Дня вчителя набори канцелярського приладдя. Також вони виділили кошти на проведення у Борівському районі велопробігу примирення, який другий рік поспіль організовує ГО «Зоря».      

«Ми дуже вдячні всім, хто долучився до ініціатив Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої підтримки ми б не змогли зробити так багато добрих справ. Борівський район – це гарний приклад ефективної співпраці між благодійниками і місцевою громадою. Сподіваюся, що у новому році ми разом реалізуємо ще більше успішних проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.