Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Валківщині

05.01.2018
Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Валківщині

Цього року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області витратив майже півмільйона гривень на реалізацію доброчинних проектів у Валківському районі. Основні зусилля було спрямовано на забезпечення доступності медичних послуг, створення умов для всебічного розвитку дітей і підтримку місцевих громад.

Програма «Медицина Харківщини для людей»

2017 рік розпочався для Валківщини з надзвичайного подарунка – представники Фонду передали районній лікарні високотехнологічний реанімобіль, придбаний їхніми канадськими партнерами. В автопарку медзакладу ця машина стала першим і наразі єдиним транспортним засобом, пристосованим для перевезення лежачих пацієнтів.

«На сьогодні вже здійснено більше сорока виїздів – як екстрених, так і планових. В основному канадська швидка використовується для перевезення лежачих пацієнтів, якім потрібно поїхати у Харків на операцію на хребті чи для обстеження на томографі, а також хворих з інсультом. Ми навіть купили спеціальну спинальну дошку для фіксації хворих з травмами хребта. Тобто якість обслуговування пацієнтів відчутно покращилася», - розповідає головний лікар Валківської ЦРЛ Богдан Носатов.

Подбали про додаткове оснащення реанімобілю і благодійники: для машини було передано повітряні мішки Амбу, пульсоксиметр і тонометр, а для бригади, яка працює на канадській швидкій, – зимову медичну форму.    

Традиційно в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» у Валківському районі проводилися безкоштовні медогляди населення. Висококваліфіковані лікарі – невропатолог, окуліст, кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, гінеколог – побували у 19 селах та надали місцевим жителям майже шість тисяч медичних послуг. Також для Валківського району Фонд закупив 100 доз польської вакцини БЦЖ для щеплення від туберкульозу.

Сприяння всебічному розвитку дітей

Цього року благодійна організація долучила школярів Валківщини до участі у незвичайному конкурсі. Старшокласникам запропонували написати твір на тему «Я – депутат місцевої ради» і поділитися ідеями щодо того, як покращити життя у рідному місті або селі. Переможці конкурсу отримали від Фонду цінні призи – планшет, смартфон, навушники та інші гаджети, а найцікавіші пропозиції школярів увійшли до збірки, яку доброчинці надрукували для розповсюдження серед представників органів місцевого самоврядування.

Також за сприяння Фонду до Валківщини завітав міжнародний Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA. Під час кінопоказу у Ков’язькому навчально-виховному комплексі діти переглянули ексклюзивні стрічки та обговорили побачене з організаторами заходу. У Валківській загальноосвітній школі доброчинці разом зі студентами Української Академії Лідерства започаткували традицію буккросингу – безкоштовного обміну книжками. А ще Фонд подарував закладу сучасний LCD-телевізор.

Не оминули благодійники увагою і Валківську районну дитячу бібліотеку – для неї було передплачено освітньо-розважальні видання для дітей.

Підтримка місцевих громад

Реформа децентралізації спонукає територіальні громади бути більш активними, шукати нові шляхи розвитку і джерела фінансування. В цій ситуації Фонд йде назустріч громадам, підтримуючи їхні ініціативи та пропонуючи свою допомогу у вирішенні поточних питань. Зокрема, на початку року для представників органів місцевого самоврядування Валківщини було організовано інформаційний семінар, присвячений нюансам електронного декларування. А весною на запрошення Фонду Валківський район відвідав Посол Канади в Україні Роман Ващук, який в ході робочого візиту оцінив перспективи можливої співпраці.

Також благодійна організація допомогла очистити від очерету громадський пляж у Валках, придбала для стадіону імені Анатолія Свистунова спеціальний трактор для догляду за футбольним полем, взяла участь у співфінансуванні міні-проекту «Надійні водогони – крок до об’єднання громад». Завдяки цьому проекту у трьох населених пунктах Валківщини було замінено понад п’ятсот метрів водогінних труб на аварійних ділянках.           

Для жителів району, які потребують правової допомоги, у Валках на вулиці Стадіонній, 4 працює громадська юридична приймальня Фонду. Тут кожен може отримати консультацію з різноманітних правових питань – від оформлення спадщини або пенсії до врегулювання земельних відносин. У 2017 році юридична приймальня Фонду обслугувала більше 160 мешканців Валківщини.

«Фонд працює з тими районами, які хочуть розвиватися і готові для цього об’єднувати зусилля. Для нас важливо, щоб благодійна допомога витрачалася за призначенням, приносила реальну користь громадам. І партнерство з Валківщиною дійсно є ефективним, адже для цього є всі необхідні умови: є команда в районі, є ідеї, є бажання працювати. Тому я впевнений – наступного року ми реалізуємо ще більше спільних проектів. Сердечно вітаю жителів Валківського району з прийдешніми святами і бажаю зустріти Новий рік за багатим столом, у добробуті, теплі та любові. Усім міцного здоров’я і мирного неба над головою!», - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.