Фонд соціального розвитку забезпечив Балаклійський район вакциною БЦЖ і туберкуліном

30.05.2016
Фонд соціального розвитку забезпечив Балаклійський район вакциною БЦЖ і туберкуліном

 

У рамках медичної програми Фонду соціального розвитку Харківської області проводить благодійну акцію по закупівлі вакцини БЦЖ і туберкуліну для районних лікарень Харківщини. Допомогу отримали вже тринадцять районів: Вовчанський, Близнюківський, Краснокутський, Первомайський, Балаклійський, Красноградський, Нововодолазький, Барвінківський, Борівський, Валківський, Шевченківський, Богодухівський та Зачепилівський.

Як відомо, держава протягом тривалого часу не закуповує препарати, які використовуються для вакцинації від туберкульозу та постановки проб Манту. Це означає, що новонароджені малюки не вакцинуються, а старші діти та підлітки не проходять туберкулінодіагностику. Таке безвідповідальне ставлення держави до здоров'я своїх маленьких громадян вже призвело до сумних наслідків.

«Прикро констатувати, що на території Валківського району в 2015 році було зафіксовано два випадки захворювання дітей на туберкульоз, а з початку 2016 року вже є один випадок», - розповідає в. о. головного лікаря КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району» Марина Орлова.

Ситуацію ускладнює той факт, що самостійно придбати вакцину неможливо: вона не продається в аптеках, а поставляється безпосередньо в медичні установи. І якщо жителі Харкова при бажанні можуть зробити своїм дітям щеплення в приватній клініці, то у жителів сільської місцевості такої можливості немає.

«Під загрозою опинилося здоров'я цілого покоління маленьких українців, адже наша держава належить до країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Враховуючи це, керівництво Фонду ініціювало проведення благодійної акції, яка передбачає закупівлю вакцини БЦЖ і туберкуліну та передачу цих препаратів центральним районним лікарням Харківської області. А далі районні лікарні самі розподіляють препарати по пологовим будинкам та іншим медичним закладам, де є умови для проведення вакцинації та постановки проб Манту», - розповідає координатор програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» Людмила Бороздіна.

На сьогодні вже придбано понад 14 тисяч доз туберкуліну і 3 300 доз вакцини БЦЖ для тринадцяти районів Харківської області. Надалі Фонд соціального розвитку планує забезпечити цими препаратами всі райони Харківщини.