Фонд соціального розвитку передав переселенцям на Шевченківщині угорську гуманітарну допомогу

11.07.2016
Фонд соціального розвитку передав переселенцям на Шевченківщині угорську гуманітарну допомогу

 

Регіональні представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області роздали матерям-одиначкам, пенсіонерам, багатодітним родинам з числа вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей близько семи з половиною тонн продуктів харчування та засобів гігієни, наданих за фінансової підтримки міжнародного союзу АКТ Альянс (м. Женева) у виконанні Угорської екуменічної служби допомоги (УЕСД).

Знайшла допомога своїх адресатів і в Шевченківському районі. Декільком десяткам сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах через необхідність покинути рідну домівку, представник Фонду Світлана Захарченко передала гуманітарну допомогу у вигляді побутової хімії та продуктів харчування.

Серед тих, хто отримав пакунки від угорських благодійників, – мати двох маленьких дівчаток Марина Крамарова. Зараз вона з донечками проживає у Волоській Балаклії, а чоловік несе службу в зоні АТО. Молоду маму всіляко підтримує пенсіонерка Любов Горбачова, яка також є вимушеною переселенкою і нині живе по сусідству з Мариною. Обидві жінки висловили щиру вдячність представникам Фонду та міжнародним благодійним організаціям за надану допомогу. Зокрема, Марина Крамарова зазначила, що значною підтримкою для неї та її діточок є засоби гігієни – пральний порошок, мило, шампунь, гель тощо.

"Підростають мої дівчатка, звісно, й витрати зростають, а в цю спекотну погоду на пральні та миючі засоби – у нас особливий попит", - говорить молода мама.

"За вагомий пакет з продуктами – окрема вдячність, - додає її сусідка Любов Горбачова. - Настала пора достигання ягід, тож і борошно, й цукор, і олія дуже доречні. Зможемо й самі поласувати варениками, пирогами, а головне - наших маленьких принцес побалувати", - говорить жінка, ніжно пригортаючи, мов рідну, одну з донечок Марини...

Пенсіонер Олександр Вертепа прийшов за гуманітарною допомогою одним з останніх. У його дружини виникли ускладнення зі здоров’ям та й самому через значну спеку не під силу було нести пакунки, тим більше що представники Фонду попередили – вони об’ємні й важкуваті. Тож чоловік дочекався, коли сусід зміг підвезти його на автомобілі. Коли ж отримував допомогу, не міг стримати хвилювання – чуйність благодійників зворушила пенсіонера до сліз.

"Ми з дружиною живемо в Шевченковому вже понад рік. На жаль, не маємо змоги повернутися в нашу рідну Попасну. За цей час я зустрів дуже багато небайдужих людей, здатних на співчуття й допомогу. Вдячний волонтерам за постійну підтримку, бо ми її дуже потребували з самого початку – довелося рятуватися від обстрілів, взявши тільки найнеобхідніше. Зараз трішки обжилися, але значні кошти йдуть на лікування через проблеми зі здоров’ям. Тож надана гуманітарна допомога є дуже доречною. Спасибі всім добрим людям", - каже Олександр Вертепа. 

Спілкування з родинами переселенців тішить тим, що незважаючи на труднощі й негаразди, ці люди не зчерствіли душею. Більш за все вони хочуть миру, хочуть повернутися додому та жити у злагоді в єдиній та неподільній Україні.