Фонд соціального розвитку бере участь у створенні будинку для людей похилого віку

20.02.2016
Фонд соціального розвитку бере участь у створенні будинку для людей похилого віку

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області розпочав реалізацію ще одного масштабного проекту, в рамках якого у Первомайському районі буде створено будинок-інтернат для самотніх людей похилого віку та інвалідів.

Завдяки цьому проекту малозабезпечені пенсіонери отримають підтримку та кваліфікований догляд, а жителі району – нові робочі місця. Планується, що будинок для людей похилого віку відкриється вже цього року.

Проблема догляду за старими людьми стоїть у сільській місцевості досить гостро. В одному тільки Первомайському районі нараховується близько 6 тисяч пенсіонерів, багатьом з яких потрібен постійний догляд та медичне обслуговування. Однак не всі вони мають родичів, які могли б їм це забезпечити. Тому Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області підтримав ідею місцевої влади щодо створення будинку для людей похилого віку, де старенькі отримають прихисток, харчування та необхідну медичну допомогу.

- Створення будинку для людей похилого віку вирішить одразу дві проблеми: забезпечити самотнім пенсіонерам та інвалідам гідний догляд, а також створити нові робочі місця. Адже знадобиться персонал, який буде обслуговувати стареньких. Таким чином вдасться працевлаштувати від 15 до 18 чоловік. Фонд бере участь у цьому проекті, тому що основними напрямками нашої діяльності є підтримка сільської інфраструктури і створення робочих місць на селі, - пояснює заступник голови правління Фонду Людмила Заворіна.

Місцева влада відвела під будинок для людей похилого віку будівлю колишнього дитячого садочка у селі Грушино, яке знаходиться неподалік міста Первомайський. Зараз у будівлі проводиться капітальний ремонт: у ньому будуть нові стелі, вікна, підлога, стіни, планується замінити всю електропроводку та систему опалення, встановити умивальники і душові кабіни, оснастити туалети сучасною сантехнікою. Більшу частину ремонтних робіт профінансував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

- Майбутні мешканці будинку для людей похилого віку – це в основному сільські трудівники, старі люди, про яких нема кому подбати. Вони все життя тяжко працювали і заслужили на те, щоб зустріти старість гідно, у гарних умовах. Тому ми прагнемо створити для них комфортне середовище, зробити красивим та затишним будівлю, яка стане їхньою домівкою, - каже голова правління Фонду Євген Шаповал.

Будинок для людей похилого віку увійде до структури Територіального центру соціального обслуговування Первомайської районної ради. Наразі центр має три відділення: соціальної допомоги на дому, соціально-побутової адаптації та адресної натуральної допомоги. Будинок для людей похилого віку стане четвертим відділенням – стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання.

Людина, поступаючи у заклад, сама вирішує, тимчасово вона хоче тут жити або постійно. Вона може перебути у нас зиму, а з настанням весни повернутися додому, - пояснює Юрій Гнатенко, директор Територіального центру соціального обслуговування Первомайської районної ради.

Передбачається, що у закладі зможуть одночасно проживати до 20 пенсіонерів. Щоб скористатися послугами будинку для людей похилого віку, треба буде отримати направлення на поселення у місцевому управлінні праці та соціального захисту населення. Поточне фінансування закладу буде здійснюватись за рахунок коштів місцевого бюджету, однак і самі мешканці будуть оплачувати послуги, що їм надаються.

- Відповідно до закону, 75 % пенсії йде на оплату послуг для людей похилого віку, а 25 % буде видаватися людині на руки – на її потреби, оскільки вона буде знаходитись у нас на повному соціально-побутовому та медичному обслуговуванні, - розповідає Юрій Гнатенко.

Відкриття будинку для людей похилого віку, яке відбудеться вже у поточному році, стане важливою подією для всього Первомайського району. У Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області впевнені, що успішна реалізація цього проекту дозволить знизити соціальну напругу в регіоні, обумовлену безробіттям та занепадом сільської інфраструктури.

Опубліковано: "Знамя труда", 20.02.2016