Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області подарував іграшки, дидактичні та розвиваючі матеріали Подолівському навчально-виховному комплексу у Барвінківському районі. Наразі дітки з дошкільного підрозділу забезпечені всім необхідним.

Подолівський навчально-виховний комплекс – єдиний на кілька сіл. Його відвідують діти не тільки з Подолівки, але й Архангелівки, Олександрівки та селища Язикове. Комплекс включає в себе школу I-II ступенів, де навчаються 74 дитини, та дитячий садок на 16 місць. У садочку перебувають малята віком від 3 до 6 років – усі в одній групі. Дошкільний підрозділ було відкрито у 2012 році, і з того часу масові закупівлі нових іграшок не проводилися. В результаті виникла гостра потреба у розвиваючих матеріалах, які використовуються для занять з дітьми.

"Коли відкривалася дошкільна група, нам багато іграшок подарували. Після того були невеличкі закупівлі, щось батьки докуповували, але цього замало. Іграшки з часом ламаються, рвуться, тому запаси треба постійно поповнювати. А село в нас небагате, батьки своїми силами задовольнити потребу у розвиваючому матеріалі не можуть", - розповідає директор Подолівського навчально-виховного комплексу Тетяна Смірнова.

Адміністрація закладу, батьки та місцева сільрада звернулися по допомогу до Ігоря Макаревича, який координує діяльність Благодійного фонду соціального розвитку у Барвінківському районі. Одна з програм Фонду якраз передбачає підтримку об’єктів соціальної сфери, тож прохання про придбання іграшок для дитячого садочка було розглянуте у найкоротший термін та виконане.

"Це системна робота, а не разова акція. Фонд постійно допомагає садочкам та школам, на утримання яких не вистачає коштів з місцевих бюджетів. Наша мета – підтримати соціальні об’єкти у селах, зберегти їхню діяльність. У даному випадку мені передали список іграшок, які потрібні дошкільному підрозділу Подолівського навчально-виховного комплексу, Фонд виділив фінансування, закупив усе необхідне, і ми відвезли це дітям", - каже координатор Благодійного фонду соціального розвитку у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Малята з таким нетерпінням чекали благодійників та подарунки, що не змогли заснути під час тихої години. А коли гості нарешті приїхали, дітки позабували віршики та слова, якими мали їх привітати. Уся увага малят була прикута до величезної коробки з іграшками. І коли її відкрили, дитячій радості та захопленню не було меж. Ляльки і машинки, м’ячі та обручі, іграшковий посуд і візочки, набори юного доктора та перукаря, конструктори і піраміди – діти виймали іграшки з коробки та світилися від щастя. Найбільше емоцій викликав пластиковий будиночок – тепер це улюблене місце для ігор.

"Діти досі у захваті. Я заходжу до групи – вони усі зайняті, кожен знайшов собі іграшку за інтересом. Вихователі кажуть, що їм стало набагато легше. Адже дітки у групі різного віку, старших треба готувати до школи. І поки вони займаються з вихователем, молодші грають з іграшками під наглядом няні", - розповідає директор закладу Тетяна Смірнова.

Інтереси дітей не повинні страждати через брак фінансування соціальної сфери, наголошують у Фонді. Дитячим садочкам та школам і надалі надаватиметься допомога у рамках програми розвитку та підтримки сільської інфраструктури.