Фонд, що складається з фондів

07.04.2016
Фонд, що складається з фондів

 

До складу «Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області» (на даному етапі) входять Благодійний фонд «Дар», Харківський міський благодійний фонд Юрія Сапронова, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Цивільний союз «Платформа цивільних сил 22 лютого», ТОВ «Телесвіт» (Група компаній «Воля»), ТОВ «Воля-Кабель», ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» і АТ «Агродженерейшн».

Позиція Фонду — об'єднувати сили і знання, залучати фахівців і допомагати співвітчизникам. Всі вони — представники різних суспільно-демократичних організацій Харкова і області, представники бізнесу. І вони готові почати діяти в тих напрямках, де недопрацьовує держава, куди «не доходять руки» у влади.

— Ми працюємо над розробкою декількох проектів, — каже голова правління Фонду Євген Шаповал. — Зокрема, це проекти будівництва заводів з виробництва брикетів замість вугілля для опалення, проект по очищенню води, відкриття молочних пунктів (де молоко перевіряється і охолоджується)... В межах своєї медичної програми ми проводимо благодійну акцію щодо закупівлі вакцини БЦЖ і туберкуліну для районних лікарень Харківщини. Таку допомогу отримали вже вісім районів: Вовчанський, Близнюківський, Краснокутський, Первомайський, Барвінківський, Красноградський, Боровський і Зачепилівський. Наша програма «Регіональне соціальне радіо» передбачає створення некомерційної радіостанції. Вона вже зареєстрована (ТРК «Слобожанське ФМ») і зараз йде процедура ліцензування. Тут ми ставимо перед собою завдання контрпропаганди, в ході якої будемо доносити до людей альтернативну точку зору, щоб вони самі робили висновки...

Серед недавніх досягнень Фонду — створення будинку престарілих у селі Грушино під Первомайським. В рамках цього проекту буде створений будинок-інтернат для одиноких літніх людей та інвалідів. При цьому незаможні люди похилого віку отримають підтримку і кваліфікований догляд, а жителі району — нові робочі місця. Фонд вже виконав свою частину робіт з ремонту будинку престарілих — повністю замінено електропроводку та каналізаційну систему. Здійснене часткове перепланування, капітально відремонтовані їдальня, кухня, приміщення для персоналу, туалети та душові. Кімнати обладнані світильниками, а сантехнічні вузли оснащені зручними душовими кабінами і водонагрівачами. У всіх відремонтованих приміщеннях встановлені металопластикові вікна, замінені підлоги і покладений лінолеум.

— Восени 2015 року компанія AgroGeneration стала одним з партнерів Фонду соціального розвитку Харківської області, — говорить президент компанії AgroGeneration Джон Шморгун. — Як виявилося, в області є села, де немає чистої води. Її возять з Харкова. Хоча було б економніше добути її і очистити на місці.

Судячи з усього, найпопулярнішим з проектів Фонду став медичний напрям. Зовсім нещодавно одна з медичних бригад Фонду оглянула жителів п'яти сіл у Вовчанському районі. 21-25 березня проведено (безкоштовні, зрозуміло) огляди в селах Юрченкове, Революційне, Шестаково, Хотомля і Новоолександрівка. Медбригада волонтерів працювала у традиційному складі: кардіолог, окуліст, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, гінеколог. А взагалі, кожну мобільну бригаду Фонд забезпечує спеціальним автомобілем, комплектом медичного діагностичного обладнання і матеріалів, обладнанням для ультразвукової та комп'ютерної діагностики. Ось і цього разу спеціалісти привозили з собою УЗД-апаратуру, кардіограф, набір лінз і глюкометр. Врахуємо, що для більшості жителів сільської місцевості приїзд благодійної медбригади — чи не єдина можливість пройти профілактичний огляд та отримати консультації фахівців вузького профілю.

В рамках проекту протягом 2015-2017 років Фонд планує забезпечити можливість кожному жителю області як мінімум один раз на рік пройти профілактичний і діагностичний комплексний медичний огляд у профільних спеціалістів. І проводитися цей огляд повинен за місцем проживання.

У стадії затвердження знаходяться ще чотири проекти, реалізація яких запланована на 2016 рік. Серед них — спеціальна програма, яка базується на міжнародному грант USAID і передбачає утворення протягом 2016-2017 років майже 60 малих приватних підприємств із загальною кількістю робочих місць на рівні від 500 до 1000 осіб.

— Штат нашого Фонду невеликий — 15 чоловік, — зазначає Євген Шаповал. — І кожен з нас займається своєю справою. До речі, «точкові» проекти ми тут не розглядаємо — займаємося більш системною роботою. При цьому учасники нашого Фонду самі вибудовують свою діяльність, працюють за своєю програмою. І при цьому кожен з них вносить певний вклад у бюджет для нашої роботи.

Аркадій ГЕНКІН
Опубліковано: "Время", 06.04.2016