Чистка водоймищ на Харківщині

08.08.2016
Чистка водоймищ на Харківщині

 

Чисті ріки та озера – для гарного відпочинку біля води. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує новий міні-проект, який передбачає очистку прибережних зон від очерету, водоростей і мулу. Проект вже запущено у трьох районах – Барвінківському, Близнюківському та Харківському, долучитися до цієї ініціативи можуть всі бажаючі.

У боротьбі з очеретяними заростями Фонд має серйозну зброю – спеціалізовану машину-амфібію Truxor, яка чудово виконує свою задачу як на суші, так і у воді. Цей багатофункціональний агрегат акуратно скошує рослини і збирає їх до купи за допомогою своєрідного екскаваторного ковша. А ще машина Truxor може викачувати мул, поглиблювати дно, прибирати сміття з поверхні води. Це сучасна та «розумна» техніка, яка ідеально підходить для догляду за водоймищами.

Першими амфібію випробували у Барвінківському районі. Тут немає жодного облаштованого пляжу, тож жителям райцентру доступний тільки «дикий» відпочинок біля ріки Сухий Торець. За останні роки берег так заріс очеретом, що дістатися до води стало практично неможливо. А саму річку заполонили водорості, тому купання у ній – задоволення сумнівне. Щоб привести до ладу частину узбережжя, довелося працювати два дні. Управління машиною-амфібією довірили трактористу місцевої агрофірми Ігорю Спиці, який добре знається на подібній техніці. За допомогою диво-агрегату він очистив від очерету та водоростей 15-метрову зону вздовж берега, облаштувавши зручний вхід до води. Тепер барвінківчани приходять сюди засмагати та купатися, беруть з собою дітей.

«Місцеві жителі звернулися до мене з проханням облаштувати місце для відпочинку біля води, бо річка сильно заросла очеретом та водоростями, – розповідає представник Фонду соціального розвитку у Барвінківському районі Ігор Макаревич. – Фонд надав у користування спеціальну техніку, і ми привели до ладу частину прибережної зони, очистили її від зайвої рослинності. Люди за це дуже вдячні, адже тепер їм є де скупатися у спекотний день, відпочити разом зі своїми дітлахами».

Після Барвінківщини машина-амфібія відправилася до Близнюківського району. Тут з її допомогою було благоустроєно одразу два «диких» пляжі: один – біля села Надеждине, другий – поблизу Семенівки. Машина-амфібія зрізала очерет у воді, а місцеві жителі прибрали сміття та викосили траву на суші. Так само було зроблено і у Харківському районі, де у порядок був приведений міський пляж під Мерефою.

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області завжди відкритий для співпраці. Представники будь-якої громади або органу місцевого самоврядування можуть звернутися докоординатора Фонду у конкретному районі, щоб скористатися машиною-амфібією для очистки водоймища.