Канадська швидка: річниця роботи на Барвінківщині

19.02.2018
Канадська швидка: річниця роботи на Барвінківщині

Рівно рік тому, у лютому 2017-го, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав Барвінківській районній лікарні сучасний реанімобіль, придбаний на кошти доброчинців й уряду Канади. Ця машина стала надійною помічницею місцевих медиків, які отримали змогу швидко й обережно перевозити пацієнтів, що потребують особливо дбайливого поводження.

На фоні двох стареньких «Бобиків» та «Газелі», що складають автопарк медичного закладу, канадський реанімобіль виглядає, немов космічний корабель – великий, яскравий, високотехнологічний. А головне – повністю пристосований для транспортування лежачих хворих. Машина укомплектована спеціальними ношами-каталкою, що дозволяють надійно зафіксувати людину та акуратно перевезти її навіть в умовах бездоріжжя. В салоні авто є все необхідне для того, щоб просто у дорозі поставити пацієнтові крапельницю, провести реанімаційні заходи.    

«Ця машина дає впевненість у завтрашньому дні. Коли вона стоїть заправлена і готова до виїзду, я знаю, що будь-якої миті можу підняти водія, і він відвезе пацієнта, який потребує термінової медичної допомоги, до медзакладу третього рівня. Особливо це важливо, коли до нас поступають діти у важкому стані – тут важлива кожна година», - каже головний лікар Барвінківської райлікарні Олександр Халєєв.

На рахунку канадської швидкої – вже два врятованих дитячих життя. Зокрема, машина допомогла вчасно доставити до Харкова 4-річну дівчинку, що отруїлася ліками, та 6-річного хлопчика з важкою формою цукрового діабету. До обласного центру реанімобіль відвозить пацієнтів в екстрених ситуаціях, коли потрібна високоспеціалізована медична допомога, тож частіше автівка працює в межах району. Одного разу канадська швидка забирала з Краматорська жительку Барвінкового, яка отримала на Донеччині важку травму, і тричі машина доставляла до Ізюму літніх людей, хворих на туберкульоз.

«Це були самотні люди, які у віддалених селах Барвінківщини живуть, яких діти покидали. До районної лікарні вони поступали тяжкі – ми їх крапали, приводили у стан, щоб вони були транспортабельні, і відвозили на лікування до Ізюму – там знаходиться протитуберкульозний диспансер. Звісно, машину після цього обробляли за всіма санітарними нормами», - пояснює Олександр Халєєв.   

Між Барвінківською районною лікарнею та Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області було підписано меморандум про співпрацю, в рамках якого доброчинна організація зобов’язалася допомагати закладу з обслуговуванням канадської швидкої. Зокрема, протягом року Фонд купував для реанімобілю пальне, передавав додаткове медичне обладнання – повітряні мішки Амбу, пульсоксиметр, тонометр. Також доброчинці подарували спеціальну зимову форму медичній бригаді, що працює на канадському авто.

«Девіз нашого Фонду – «Відповідальна допомога», ми прагнемо приносити людям реальну користь, а не створювати видимість добрих справ. Саме тому ми постійно підтримуємо зв’язок з керівництвом Близнюківської районної лікарні та робимо все від нас залежне, щоб канадська швидка ефективно працювала, щоб мешканці району могли вчасно отримати якісну медичну допомогу», - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.  

На всю Харківську область було передано чотири канадських швидких. Окрім Барвінківського району, такі машини працюють на Первомайщині, Близнюківщині та Валківщині. За рік реанімобілі здійснили майже дві сотні виїздів.