Культурне збагачення дітей – пріоритетна задача Фонду соціального розвитку

24.09.2016
Культурне збагачення дітей – пріоритетна задача Фонду соціального розвитку

 

Майже півтори тисячі дітей відвідали історичний фестиваль «Аланські витоки» з циклу «Перлини Слобожанщини», що пройшов на початку вересня у селі Верхній Салтів Вовчанського району. Співорганізатором і спонсором цього унікального заходу став Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Для юних гостей фестивалю були організовані майстер-класи з народних ремесел, археологічні екскурсії, спортивні розваги.

«Окремо були підготовлені подарунки-книги для учнів молодших і середніх класів Рубіжненьского НВК. Також подарунки отримали діти-спортсмени, що брали участь у показових виступах. А малеча, яка приїхала на фестиваль з батьками, змогла здобути корисні навички, навчитися малювати у стилі петриківських розписів, працювати на гончарному колі, вишивати, вирізати витинанки», - розповідає координатор Фонду у Вовчанському районі Віталій Подгорний.

Окрім підтримки просвітницьких заходів для дітей, благодійники дбають про розвиток спорту у Вовчанському районі. Зокрема, за сприяння Фонду тут проводяться змагання з футболу та міні-футболу.   

На сторожі дитячих інтересів

Програма Фонду, спрямована на всебічний освітній та культурний розвиток дітей, діє по всій Харківській області. Благодійники поставили перед собою непросту задачу – зберегти у сільській місцевості дитячі садочки, школи, бібліотеки, будинки культури тощо. Утримання подібних закладів не по кишені місцевим бюджетам, тому Фонд бере на себе частину витрат: допомагає з ремонтом, купує обладнання, меблі, дидактичні матеріали. Також облаштовуються дитячі майданчики, щоб після занять дітям було де гратися.

Окремий напрямок роботи – підтримка просвітницьких та культурних заходів, орієнтованих на дитячу аудиторію. Зокрема, Фонд є спонсором міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко», соціально-мистецького фестивалю для людей з вадами зору «Віч-на-віч», історико-археологічного фестивалю «Перлини Слобожанщини». Участь у подібних заходах сприяє духовному збагаченню дітей, допомагає розкрити їхні таланти, сформувати адекватне ставлення до певних соціальних явищ.