Машина-амфібія розчистила пляж у Валках

27.06.2017
Машина-амфібія розчистила пляж у Валках

 

Для розчистки Валківського міського пляжу вперше задіяно спеціалізовану техніку – шведську машину-амфібію Truxor, яка ефективно працює на суші й у воді. Диво-агрегат до Валок привіз  Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який разом з мерією організував роботи з благоустрою узбережжя ставка.

Колишня валківчанка Марія зараз мешкає у Харкові, але рідне місто не забуває. Маленькою дівчинкою вона кожне літо проводила на місцевому пляжі, а тепер привозить сюди свого сина. Сьогодні, прийшовши на ставок, Марія та 4-річний Тимур не повірили своїм очам: у воді працювала чудернацька машина, яка косила понад берегом очерет, наче комбайн пшеницю.

«Я вперше в житті бачу таку техніку, навіть по телевізору нічого подібного не бачила. Ми дуже здивовані! – ділиться враженнями Марія. – Звісно, стало набагато краще: пляж збільшився, очерет  не заважає заходити у воду. У моєму дитинстві цей пляж був дуже зарослий, а сьогодні на нього приємно подивитися!».

Машина-амфібія попрацювала не тільки на пляжі, але й розчистила берег понад дамбою. Скосивши очерет, «розумна» техніка зібрала з поверхні води усе зрізане стебелля та вивезла його на сушу. Тим часом працівники місцевого КП «Благоустрій» покосили узбережжя та прибрали сміття. Наступним етапом, кажуть у мерії, стане завіз піску на пляж.

«Вперше на нашому міському ставку проводяться такі масштабні роботи. Зазвичай ми косили вручну траву, завозили пісок, трохи обстежували дно на пляжі, але спеціалізована техніка дозволяє зробити набагато більше, - зазначає Валківський міський голова Валерій Скрипніченко.  - Завдяки машині-амфібії майже вдвічі розширено пляжну зону, скошено очерет, тепер тут зможе відпочивати і купатися більше людей. Дякуємо за допомогу у благоустрої пляжу нашому земляку Євгену Шаповалу, який є головою правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області».

«Це далеко не перший проект, який Фонд реалізує на Валківщині. Торік у райцентрі було встановлено нову автобусну зупинку, а у цьому році Фонд передав Валківській ЦРЛ сучасний канадській реанімобіль, подарував районній ДЮСШ міні-трактор для догляду за футбольним полем. Певен, що подальша співпраця з містом і районом буде ще більш плідною», - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Проект Фонду з благоустрою громадських пляжів реалізується на Харківщині з 2016 року. Благодійники безкоштовно надають машину-амфібію у користування місцевим громадам, щоб привести до ладу місця відпочинку біля води у селах і невеличких містах по всій області.