Медична бригада Фонду соціального розвитку відвідала Балаклійщину

19.02.2016
Медична бригада Фонду соціального розвитку відвідала Балаклійщину

 

До списку місць, де вже побували виїзні медбригади, створені Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, додалося ще одне – село Яковенкове Балаклійського району.

Лікарі надали місцевим жителям більше 200 медичних послуг і вкотре довели, що успішно виконують свою місію з виявлення та діагностування захворювань у сільського населення. Адже частина оглянутих пацієнтів дізналася про наявні у них патології вперше. Завдяки медикам-волонтерам люди зможуть почати необхідне лікування та уникнути ускладнень.

Яковенкове розташоване неподалік від районного центру, тож ситуація з медичним обслуговуванням тут досить непогана. Первинну допомогу жителям села надають працівниці амбулаторії сімейної медицини – фельдшер та дві медсестри. Щотижня з Балаклії приїжджають терапевт та педіатр, а раз на місяць сюди навідуються інші фахівці вузького профілю. Проте якщо виникає потреба пройти обстеження, яковенківцям все одно доводиться їхати до районного або навіть обласного центру, де є відповідне обладнання. Тому візит медичної бригади з Харкова, яка привезла з собою кардіограф та апарат ультразвукової діагностики, викликав ажіотаж серед жителів села. Перед кожним кабінетом утворилася черга з бажаючих потрапити на прийом.

Я інвалід другої групи, вже 22 роки хворію – суглоби, ревматоїдний артрит у мене. До травматолога хочу потрапити, УЗД пройти, хронічних багато захворювань. Мені і до окуліста треба, бо зір падає, - жалієтьсямешканка села Яковенкове Лілія.

Людей приймали п’ятеро фахівців: кардіолог, офтальмолог, лікар ультразвукової діагностики, травматолог та гінеколог. Крім того, всі бажаючі могли здати кров на цукор і одразу ж дізнатися результат. Поки тривали медичні огляди, до амбулаторії завітав несподіваний гість – голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов. Він приїхав подивитися, як проходить благодійна медична акція, та поспілкуватися з жителями села. Завідуюча амбулаторією Любов Мисочка влаштувала йому невеличку екскурсію закладом і розповіла про найнагальніші потреби. Виявилося, що у будівлі повністю зруйнована каналізаційна система, немає гарячої води. Голова райради уважно вислухав завідуючу амбулаторією та пообіцяв допомогти.

Відсутність каналізації та гарячого водопостачання ускладнює дотримання санітарно-гігієнічних норм у медичному закладі. Це обов’язково треба виправляти. Я узяв інформацію до відома, тепер разом з колегами будемо думати, як вирішити цю проблему. І на ремонт амбулаторії також спробуємо віднайти кошти, - запевнив голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов.

Тим часом до амбулаторії продовжували сходитись люди – звістка про приїзд лікарів з Харкова швидко поширилася селом. Найбільшу активність виявили ті, кому за 60, хоча серед бажаючих пройти безкоштовне обстеження були й люди середнього віку та навіть підлітки. Дев’ятикласниця Маргарита Гауер прийшла з конкретною метою – потрапити до травматолога та отримати рекомендації щодо лікування сколіозу. А ще у дівчини від народження погано бачить одне око, тож знадобилася ще й консультація офтальмолога.

-Лікарка сказала, що треба носити окуляри, бо інакше може розвинутися косоокість. Але я не хочу одягати окуляри – соромлюся. Тоді лікарка запропонувала користуватися контактною лінзою, і я погодилася, - каже жителька села Яковенкове Маргарита Гауер.

Якщо школярці заважала дбати про очі юнацька сором’язливість, то більшість дорослих просто не звикли слідкувати за своїм здоров’ям, констатує офтальмолог Наталія Марківна. Вона оглянула в Яковенковому майже три десятка пацієнтів, і у третини було діагностовано катаракту. Ще у двох випадках лікар виявила глаукому – пацієнти навіть не здогадувалися про своє захворювання.

-Це сільські жителі, які зовсім не дбали про здоров’я своїх очей. Деякі ніколи у житті не вимірювали внутрішньоочний тиск, - розповідає офтальмолог Наталія Марківна. - Як результат – ми виявляємо глаукому. На жаль, вже не на першій стадії – у кращому випадку це друга, а то і третя стадія глаукоми, коли зір вже низький і процес незворотній.

Найбільше пацієнтів у Яковенковому прийняв лікар ультразвукової діагностики Віталій Петрович – 44 людини. У деяких з них був діагностований хронічний панкреатит, в одному випадку фахівець виявив ліпому, яку раніше ідентифікували як грижу. А найбільш розповсюдженою стала жовчнокам’яна хвороба. Саме її було виявлено у багатьох пацієнтів, половина з яких дізналася про цей діагноз вперше. Добре, що цю проблему можна вирішити.

-Я пояснював пацієнтам, що з цим можна зробити. Якщо людина не хоче оперуватися, їй треба дотримуватися жорсткої дієти протягом усього життя. А якщо вона хоче їсти смачненьке і далі, тоді необхідне оперативне лікування. Візит до хірурга обов’язковий, - наголошує спеціаліст.

У цілому лікарі медбригади провели у селі Яковенкове понад дві сотні обстежень і надали майже стільки ж консультацій. На щастя, патологій, які загрожують життю, виявлено не було.

Нагадаємо, мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області розпочали свою роботу влітку минулого року. За кілька місяців вони здійснили майже 250 виїздів і побували у 25 районах. Планується, що цього року лікарі Фонду об’їздять усі регіони Харківщини і відвідають близько півтисячі населених пунктів.

Опубліковано: "Вісті Балаклійщини", 19.02.2016