На Балаклійщині облаштовуються місця відпочинку біля води

11.07.2017
На Балаклійщині облаштовуються місця відпочинку біля води

 

Замість заростей очерету – охайні пляжі. У селах Петрівське та Шебелинка спеціалізована машина-амфібія очистила від зайвої рослинності береги місцевих водоймищ, облаштувавши для людей зручні входи у воду. Диво-техніку на Балаклійщину привіз Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який другий рік поспіль допомагає благоустроювати пляжі у сільській місцевості.

Жителі Петрівського вже бачили машину-амфібію у дії: минулої осені з її допомогою було частково очищено від очерету так званий «заячий» пляж. Цього року роботу довели до кінця, прибравши залишки очеретяних заростей і скосивши бур’ян понад берегом. А ось на невеличкому ставку, який місцеві звуть «українським», пляж було облаштовано практично з нуля. Жителі Петрівського  відновили цей став близько двох років тому, полагодивши греблю і запустивши рибу, однак водоймище не було пристосоване для купання. Після того, як тут попрацювала машина-амфібія, на здичавілому березі нарешті з’явився вхід у воду та зона для відпочинку. Лишилося завезти пісок – і пляж готовий.   

«Ставок був дуже зарослий, тут були справжні джунглі, - згадує житель Петрівського Роман Тарасов. – А зараз чимало очерету зрізано, водне плесо чисте, можна спокійно зайти у воду. Мій син, якому 13 років, саме на цьому ставку навчився купатися – він дуже задоволений, що ставок розчистили, що тут нарешті буде справжній пляж».