На межі життя - медицина на селі

На межі життя - медицина на селі

 

"Білі плями" в медичному обслуговуванні області ліквідовуємо завдяки діяльності Фонду соціального розвитку.

 Ми вже розповідали, що влітку активно запрацювала програма, пов’язана з виїздом мобільних діагностичних бригад лікарів до віддалених селищ області. Доступ селян до сучасного медичного обслуговування – один з провідних напрямів Благодійного фонду соціального розвитку Харківщини. Опікується цим напрямом - Ігор Балута – член наглядової Ради Фонду, екс – губернатор Харківщини, лікар. Людина, яка особисто знає про проблеми медицини області. 

Чи відповідає ідея Фонду вашим особистим принципам?

Ігор Балута: Навесні Валерій Дема запропонував мені кураторство соціально – медичного напрямку діяльності Фонду. Ці завдання мені близькі і знайомі. Крім того, мені подобається ідея волонтерського руху. Той підйом який зараз спостерігається в країні серед волонтерів – це саме те, що мені до вподоби. Зверніть увагу - серед тих людей, які є членами наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку області, нема аморальних людей, пасивних. Це все патріоти своєї справи і країни. 

Розкажіть про Ваш досвід у вирішенні медичних проблем? 

Я закінчив Харківський медичний університет, за спеціальністю «дитячий інфекціоніст». Інтернатуру проходив у восьмій дитячій інфекційній лікарні, зараз це обласна інфекційна лікарня. Там і розпочав свій трудовий шлях. Зараз я депутат обласної ради. В раді входжу до комісії, яка опікується медициною і соціальною тематикою. Коли працював в облдержадміністрації отримав досвід для вирішення проблем, що мають спільні завдання з Фондом. Це медичні проблеми мешканців області. >

Чому не держава, а благодійні організації сьогодні вимушені брати на себе  вирішення соціально-економічних проблем громадян, регіонів?

Реформування медичної сфери відбувається повільно. Поки ми подолали лише перший етап – розвалили систему надання медичних послуг. Вона і не могла далі працювати, бо держава не в змозі її фінансово забезпечити. Нажаль, непослідовність реформування медичної системи призвела до утворення «білих плям» у наданні мед. послуг. Ми втратили у боротьби з епідеміями, втратили профілактичну роботу. Підтвердження тому – зростання кількості хворих на СНІД і туберкульоз. До речі – той же туберкульоз – соціально – медична проблема. Тому наш Фонд запропонував програму, яка могла б надати людям кваліфіковану медичну допомогу, незалежно від того – де вони мешкають. 

Розкажіть про ті завдання, які реалізує зараз Фонд, особливо про ті, які близькі вам. Яких результатів ви очікуєте? 

Я вважаю, що завдяки діяльності Фонду вдало реалізується медичний проект, який дозволяє людям безкоштовно пройти профілактичний медичний огляд. Лікарі – волонтери допомагають виявити хронічні хвороби. Вперше виявляють як випадки онкології, так і первинний цукровий діабет у дітей. Це завдання мінімум. А максимум – це не тільки діагностика, а правильні рекомендації пацієнтам з віддалених селищ. Благодійний фонд соціального розвитку області зібрав багату статистичну інформацію, ми передали її до Департаменту охорони здоров’я області. Очікуємо, що її передадуть до Міністерства, з тим, щоб це стало у нагоді реформування медицини країни. Ідеї і завдання Фонду - приречені на успіх. Тут головне – не заважати творити добру справу, для кожного мешканця області.