На Нововодолажчині пройшов благодійний медогляд

18.04.2017
На Нововодолажчині пройшов благодійний медогляд

 

До невеличкого села Литовки, що в 30 кілометрах від Нової Водолаги, завітали лікарі з Харкова, які безкоштовно обстежили та проконсультували місцевих жителів. Медичний огляд для селян організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

У Литовчанському фельдшерсько-акушерському пункті, мабуть, ще ніколи не було стільки народу. З самого ранку тут вишукалася черга з бажаючих потрапити на прийом до харківських спеціалістів – невропатолога, окуліста, кардіолога, лікаря ультразвукової діагностики та гінеколога. Медики привезли з собою сучасне медичне обладнання, тож у селян була можливість зняти електрокардіограму, зробити УЗД внутрішніх органів, визначити рівень цукру у крові, поміряти артеріальний та внутрішньоочний тиск. Спеціалісти одразу ж повідомляли результат і давали рекомендації  щодо лікування.

«Це вже другий раз у нас проводиться такий медогляд, вперше лікарі приїжджали у листопаді 2015 року, - згадує завідуюча Литовчанським фельдшерсько-акушерським пунктом Наталія Сургай. - Це нам дуже допомагає. У нас живуть переважно люди похилого віку, які не мають змоги їздити в автобусі, в маршрутці до районного центру. Завдяки благодійному фонду у них є можливість обстежитися у своєму селі, а далі ми вже забезпечуємо їм лікування відповідно до рекомендацій лікарів».

Пенсіонерка Галина Іванівна прийшла на благодійний медогляд вже вдруге. Сьогодні – з профілактичною метою, щоб перевірити стан свого здоров’я. А у 2015 році жінку змусив звернутися до лікарів нестерпний біль у нозі. Тоді Галині Іванівні встановили діагноз і порекомендували лікування, після якого її самопочуття значно покращилося.

«Було таке, що йду вулицею, і нога так заболить, що далі йти не можна. Приступи були по 10-15 хвилин, аж терпла вся нога. Тож коли до села приїхали лікарі, я пішла на консультацію. Виявилося, що у мене защемлений нерв. Доктор порадив крапельниці, мене наша фельдшер прокапала, і більше я так не мучуся з ногою», - розповідає пенсіонерка.

У селі Литовки лікарі оглянули кілька десятків селян – загалом місцевому населенню було надано 225 медичних послуг. Благодійні медогляди проводитимуться у Нововодолазькому районі і надалі. Про дату та місце їх проведення буде повідомлено в оголошеннях.

Фонд соціального розвитку Харківської області організує безкоштовні медичні огляди у селах  третій рік поспіль. Профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області. У 2015-2016 роках  медичні бригади Фонду надали селянам понад 120 тисяч медичних послуг.