Від Угорщини – переселенцям

16.07.2016
Від Угорщини – переселенцям

 

Перша партія гуманітарки від Угорської екуменічної служби допомоги знайшла своїх адресатів. Регіональні представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області роздали одиноким матерям, пенсіонерам, багатодітним родинам близько семи з половиною тонн продуктів харчування та засобів гігієни. Загалом допомогу отримали сім’ї переселенців, які наразі проживають у Близнюківському, Первомайському, Балаклійському, Дергачівському, Барвінківському, Шевченківському районах і в Харкові.

Саме на цей контингент спрямована програма підтримки переселенців, яку фінансує міжнародний союз АКТ Альянс (м. Женева) та виконує Угорська екуменічна служба допомоги за участі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Угорці допомагають українським переселенцям майже від самого початку військового конфлікту на Донбасі – гуманітарка постачається вже вп’яте. Програма діє у кількох областях України – Херсонській, Київській, Запорізькій та інших.

На Харківщині координатором цієї програми є Наталія Назаренко, яка представляє Фонд соціального розвитку. За її словами, іноземні благодійники і надалі готові надавати допомогу. До складу кожного придбаного набору входять продукти харчування (олія, борошно, цукор, крупи, м’ясні консерви, чай), а також засоби гігієни: пральний порошок, мило, шампунь, зубна паста та інше.

Речі прості, але у господарстві потрібні. Тож протягом якогось часу людям не доведеться ламати голову над тим, як викроїти зі скромного сімейного бюджету гроші на побутову хімію або бакалію. Гуманітарка від Угорської екуменічної служби допомоги надійшла і у Великобурлуцький район для 41 сім’ї переселенців.

Представник Благодійного фонду у цьому районі Ігор Миколайович Філімонов повідомив, що надана допомога була дійсно видана цим людям, які мешкають на даний час на Великобурлуччині.

"Для людей з Луганської та Донецької областей, які наразі проживають на території нашого району, безперечно, це посильна підтримка", – говорить Ігор Миколайович. – "Допомога – це добре, але краще б у ній не було потреби. Люди живуть надією на те, що війна нарешті скінчиться, і можна буде повернутися додому, знову стати господарями на своїй землі. Адже тут вони почуваються лише гостями".

Л.СКЛЯРОВА