Перший етап краєзнавчої експедиції Близнюківщиною завершено

06.11.2016
Перший етап краєзнавчої експедиції Близнюківщиною завершено

 

Вже можна підбити перші підсумки історико-етнографічного дослідження Близнюківського району, яке за підтримки Близнюківської селищної ради та Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області проводить історик-ентузіаст Михайло Волков. За два місяці він об’їздив 27 сіл та зробив кілька знахідок, які допоможуть привернути увагу туристів до цього краю. 

Близнюківщина має не надто довгу, проте цікаву історію. Невеличке поселення залізничників, яке стало важливим пунктом заготівлі та вивезення зерна, пережило і Жовтневу революцію, і колективізацію, і Другу світову війну. Це край землеробів, які мають самобутній побут і традиції. Саме цей бік життя Близнюківщини і взявся дослідити Михайло Волков, працівник місцевого краєзнавчого музею. Його мета – розшукати старовинні пам’ятки, артефакти, які б стали основою майбутніх туристичних маршрутів.

Спорядити дослідника для експедиції допоміг Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Зокрема, було придбано професійний фотоапарат та мопед, щоб Михайло Волков міг дістатися до будь-якого села, у якій би глушині воно не знаходилося.

«Не знаючи своєї історії, неможливо побудувати успішне майбутнє. Близнюківський район має непоганий туристичний потенціал – треба тільки його розкрити. Певен, ця земля зберігає багато цікавинок і таємниць, які заслуговують на увагу туристів. Краєзнавча експедиція дозволить не тільки збагатити культурну спадщину Близнюківщини, але й поповнити місцеві бюджети за рахунок туризму. Це цілком відповідає цілям та задачам нашого Фонду, тому ми з радістю  підтримали цей проект», - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.