Допомога людям - перш за все

Допомога людям - перш за все

 Ігор  Миколайович Філімонов - представник Фонду від Великобурлуччини, генеральний директор ПОСП «Бурлуцьке».

Ще в дитинстві він поспішав рознімати однолітків у бійці. Сусіди зітхали: «Ой, Ігорю, будеш сам битий», бо і дорослих буянів поспішав заспокоїти. Не міг пройти мимо, якщо бачив, що хтось живе не по совісті, робить зле іншим, кривдить слабого.

Він виріс, почав працювати, став директором господарства, але бажання творити добро людям не зникло. Зараз Ігор Філімонов опікується не тільки своїм господарством, а й життям людей, які працюють з ним поруч.

- Нема більшої вдячності, ніж порядне відношення людини до мене. А воно витікає з порядного відношення до тих, хто поруч зі мною живе і працює, до їх родин. Знаю: люди будуть добре працювати, коли вирішено їх побутові, соціальні проблеми. Саме для цього я прийшов працювати у Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Бо разом з однодумцями легше вирішувати глобальні проблеми на селі , - розповідає Ігор Миколайович.

На Великобурлуччині є села, під’їзні дороги до яких повністю розбиті. Дійшло до того, що шкільні автобуси не їздять за дітлахами, бо неможливо проїхати. Школярі вимушені пішки йти кілька кілометрів, а коли сніг, чи дощ взагалі залишаються вдома.

- Ремонт цих доріг – це завдання на найближчу перспективу, - пояснює Ігор Філімонов. - Ми співпрацюємо у цьому питанні з селищною радою, підтримку обіцяли й у Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області. Бо це ж неможливо уявити: в 21-му сторіччі діти не навчаються, бо шляхи розмило.

Є в Великому Бурлуці один з мікрорайонів, де в літній час через несправність водопроводу два багатоквартирні будинки залишаються без води. Ігор Філімонов каже, що це теж проблема, яку планує вирішити разом з Фондом соціального розвитку.

- Серед мешканців цих двоповерхівок є й працівники нашого господарства «Бурлуцьке» та їх родини. І треба, щоб вони мали змогу помитися після роботи, щоб блага цивілізації не оминали селян, - ділиться регіональний представник Фонду Ігор Філімонов своїми завданнями на майбутнє.

Аби реалізувати в життя основні напрямки діяльності Благодійного фонду, Ігор Філімонов разом з головою Великобурлуцької селищної ради Василем Сорокіним задумали збільшити кількість робочих місць для селян. Для цього пропонують селянам, які мають власні бізнес – задумки, реалізувати їх, скориставшись програмою Фонду по підтримці малого та середнього бізнесу на селі.

- Великобурлуччина – це багатий край. Окрім фермерства, тут можна розвивати дрібний власний бізнес. Наприклад, налагодити виробництво паливних пеллетів чи організувати власний пункт прийому охолодженого молока, або звести тепличне господарство. Усі цікаві пропозиції готові розглядати, допоможемо все прорахувати і розпочати власну справу, - пояснює Ігор Миколайович.

На думку генерального директора, коли з’явиться робота на селі, то і молодь буде повертатися після навчання до рідних домівок. І жити в селі буде не менше престижно, ніж в місті.

Він активно допомагає не тільки молоді, а й Раді ветеранів: комусь привезти ліки, когось відправити на консультацію до лікаря, навіть в організації вечорів для пенсіонерів, бо, каже Ігор Філімонов, коли чує, як вони співають народних пісень – душа радіє в усього села. Але самотужки з усіма своїми планами по допомозі селянам Ігорю Філімонову не впоратися. Тому і приєднався до роботи Фонду соціального розвитку Харківської області. Щоб творити добро разом з командою небайдужих, бо на думку представника Благодійного фонду соціального розвитку Бурлуччини, бумеранг добра теж повертається, причому двічі.

Андрій Куріленко