Правова допомога від Благодійного фонду: історія з життя

25.07.2018
Правова допомога від Благодійного фонду: історія з життя

Житель села Малий Бурлук ледь не втратив свій земельний пай – чоловік вчасно не оформив спадщину, і прокуратура через суд визнала її відумерлою, тобто нічийною. Оскаржити це рішення селянину допоміг консультант громадської юридичної приймальні Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Про те, що земельний пай більше йому не належить, Іван Скорик дізнався абсолютно випадково від працівників сільської ради. Чоловік і гадки не мав, що недотримання процедури спадкування може призвести до таких наслідків. Після смерті дружини, яка була власницею землі, Іван Павлович у належні строки не вступив у спадщину і не переоформив пай на себе – на це просто не було грошей. Та й здоров’я не дозволяє чоловікові ходити по інстанціях і займатися документами: через хворі ноги він сидить удома. В результаті спадщина у судовому порядку була визнана відумерлою, а отже, «нічийна» земля мала перейти у власність громади, в даному випадку – сільської ради.  

Виправляти ситуацію взявся син Івана Павловича – Олександр. Люди підказали йому, що у Великому Бурлуці працює громадська юридична приймальня Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, де всім бажаючим безкоштовно надається правова допомога. Так Олександр познайомився з юристом Фонду Миколою Апухтіним, який знайшов законні підстави для того, щоб повернути землю родині.

«З’ясувалося, що справу про визнання спадщини відумерлою прокуратура подала до суду з порушеннями. Я допоміг батькові Олександра скласти апеляційну скаргу та направити її до апеляційного суду – і цю скаргу було задоволено. Тобто рішення суду першої інстанції про визнання спадщини відумерлою скасовано», - пояснює консультант юридичної приймальні Фонду у Великобурлуцькому районі Микола Апухтін.