Правова допомога Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області

24.05.2016
Правова допомога Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області

 

З березня 2016 року  в селищі Близнюки почав діяти центр надання первинної правової допомоги Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Власне в селищі по вулиці Свободи б.32 працює приймальня, де два консультанти надають безкоштовну правову допомогу всім категоріям громадян. Також, згідно з графіком, опублікованим в №25-26 від 26 березня, проводяться виїзні консультації на території всіх сільських рад Близнюківщини. Розповідає про свою роботу консультант Фонду, помічник депутата Близнюківської районної ради Олег Вікторович Теріхов:

-Під час виїздів у населені пункти консультанти спілкуються з місцевим населенням, відповідають на запитання, консультують з юридичних питань. За час роботи ми отримали більше ста звернень від жителів району.

Найчастіше люди звертаються із питаннями у сфері врегулювання земельних відносин, а також щодо порядку оформлення субсидій. В земельних питання превалює розірвання договорів про оренду земельних паїв. На жаль, часто люди необдумано укладають договори оренди на довгий термін, не уважно читають умови, прописані в документі, то не мають можливості розірвати угоду за потреби.

В житті буває по-всякому, наприклад, власник земельного паю помер, а дія договору триває ще багато років. В той час спадкоємці бажають землю продати( наразі це зробити неможливо через мораторій на продаж сільськогосподарських пайових земельних ділянок) або обробляти самостійно, та через зазначені вище чинники, законно зробити цього не можуть. То хотілося б дати пораду, якою часто нехтують люди, а дарма. Шановні земляки, при укладанні угод утримуйтесь від довгострокових договорів, читайте уважно умови!

Також неодноразово ми надавали консультації щодо кредитних позовів. Люди по доброті душевній, не знаючи людину, йдучи на умови шахраїв, стають кредитними поручителями. В результаті саме поручителі повинні виплачувати кредити, бо той, хто оформляв кредит, безслідно зникає з грошима або ж не має можливості його виплачувати. Запам’ятайте: у разі прохання стати поручителем для отримання кредиту в банку, обов’язково взнайте з ким маєте справу- це повинна бути порядна, законослухняна людина, і УВАЖНО ЧИТАЙТЕ УМОВИ УГОДИ, яку підписуєте, особливо місця, прописані дрібним шрифтом! 

Взагалі, набір питань традиційний - це, окрім названих, питання прописки-виписки осіб, розірвання шлюбів, невиконання умов договорів.

Та бувають і нетрадиційні звернення, як-то: можливість перепоховання близьких родичів із Близнюківського району в інший.

Наостанок наголошу, що Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області допомагає всім без винятку в консультуванні щодо і оформлення документів непроцесуального характеру.

Тож, за потреби звертайтеся до нас за телефонами: 
050-532-49-31 , 068-481-69-04 Володимир, 
099-301-0495, 067-705-78-26 Олег.