Про тонкощі електронного декларування – доступно та експертно

17.03.2017
Про тонкощі електронного декларування – доступно та експертно

 

28 лютого для депутатів і чиновників Лозівщини було проведено інформаційний семінар, на якому експерти з Харкова дали практичні поради щодо заповнення електронних декларацій та врегулювання земельних відносин. Захід організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області за підтримки Лозівської міської ради.

Учасники семінару – їх було близько вісімдесяти – зібралися в актовій залі районного Будинку культури. Майже всі принесли з собою блокноти й ручки – і недарма: протягом тригодинної зустрічі експерти озвучили багато корисної інформації.

Темою дня стало електронне декларування. З’ясувалося, що більшість депутатів і чиновників Лозівщини ще не заповнила свої декларації, хоча термін їх подання спливає зовсім скоро – 1 квітня. Тому експерт Фонду з питань місцевого самоврядування Олег Конотопцев детально розглянув процедуру заповнення електронної декларації та надав покрокову інструкцію. Він   розповів, де можна отримати електронний цифровий підпис і як ним користуватися, нагадав про відповідальність за неподання декларації або умисне приховування даних, а також про можливість виправити декларацію за ініціативою декларанта. Тема викликала жваве обговорення – з залу постійно лунали уточнюючі запитання.

«Переважна більшість депутатів та посадовців просто не в змозі заповнити декларацію через брак необхідних знань. Відеоуроки, сайт НАЗК, навчальні інтернет-ресурси не дають тієї інформації, котра потрібна. Тому було ініційовано цей семінар та запрошено експертів Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Звісно, декотрі «білі плями» ще залишилися, адже це непросте питання. Але хочу наголосити, що за підсумками семінару в усіх присутніх з'явилася реальна можливість розібратися у декларуванні, заповнити необхідні форми без помилок та вчасно подати декларації до спеціально уповноваженого державного органу», - зауважує керуюча справами виконкому Лозівської міськради  Лариса Шульгінова.

Учасники заходу плідно поспілкувалися і з експертом Фонду з земельних питань Романом Леоновим. Він поділився інформацією про важливі законодавчі зміни, що стосуються земельної сфери, а також дав ряд практичних порад. У ході обговорення усім запитувачам були надані змістовні й аргументовані відповіді та доречні консультації.

«Є моменти у законодавстві, коли опиняєшся у глухому куті або коли проблематично вирішити якесь питання. І ось поради Романа Леонова, його професійний погляд на ці моменти дуже допоміг. Семінар був надзвичайно пізнавальний, ми робили для себе нотатки і тепер маємо бачення, як вирішити найбільш болючі питання, що стоять на порядку денному», - зазначає начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міськради Інна Кошляк.

Представники органів місцевого самоврядування Лозівщини домовилися про подальшу співпрацю з Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Місцеві чиновники та депутати зможуть отримувати консультативну допомогу від Фонду, а також брати участь у його проектах.