Проекти Фонду соціального розвитку на Шевченківщині: підсумки року

28.12.2016
Проекти Фонду соціального розвитку на Шевченківщині: підсумки року

 

Медицина, освіта, культура, охорона дитинства – ось пріоритетні напрямки роботи Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Шевченківському районі. Протягом року доброчинці реалізували тут шість масштабних проектів, участь у яких взяли кілька тисяч мешканців Шевченківщини. Настав час підбити підсумки та згадати, що саме було зроблено.

Здоров’ю – основна увага

У лютому-вересні в Шевченківському районі працювали медичні бригади Фонду, які їздили по селах і проводили безкоштовні медогляди населення. Людей консультували висококваліфіковані спеціалісти з Харкова – невропатологи, окулісти, кардіологи, травматологи, гінекологи. Кожен бажаючий міг пройти ультразвукове обстеження, зробити електрокардіограму, поміряти очний тиск або рівень цукру у крові. Загалом на Шевченківщині було проведено 14 медоглядів, під час яких лікарі надали місцевим жителям близько чотирьох тисяч медичних послуг.

Також місцевому Центру первинної медико-санiтарної допомоги було передано 100 доз вакцини БЦЖ та 900 доз туберкуліну – держава вже давно не забезпечує медичні заклади цими препаратами.

«Це надзвичайно важлива і вчасна допомога у справі вакцинації немовлят та туберкулінодіагностики дітей і підлітків. За піклування про наших дітей  хочеться висловити слова щирої вдячності Фонду і від нас, медиків, і від батьківського загалу селища Шевченкове та району в цілому», - каже головний лікар Центру первинної медико-санiтарної допомоги Олена Сивокоз.

Підтримка освітніх закладів

Сільські школи фінансуються гірше, ніж міські, а потреби мають такі ж самі. Тому Фонд соціального розвитку пильнує за тим, щоб заклади освіти на селі були забезпечені найнеобхіднішими речами. До Дня вчителя благодійники подарували 12 школам Шевченківського району набори канцелярського приладдя – офісний папір, олівці, ручки, маркери та інші корисні дрібнички. Для Аркадівської школи було придбано водяний насос для опалювальної системи, що дало змогу забезпечити належні умови роботи закладу в зимовий період. А пришкільний табір  Сподобівської ЗОШ отримав від Фонду  розвиваючі та настільні ігри для організації цікавого дитячого дозвілля.

Культурна сфера

Напередодні зимових свят Фонд зробив приємний сюрприз жителям села Петрівка – для місцевого клубу було придбано музичний центр. Отже, святкові заходи пройдуть на належному рівні.

«Це також чудовий подарунок до ювілею клубу, адже ми нещодавно відсвяткували 50-річчя закладу. Щира вдячність представникам Фонду від усієї громади, особлива вдячність – від місцевих аматорів сцени. Нам дуже бракувало сучасної техніки. Тож будемо раді бачити благодійників на наших концертах, святах», - говорить завідуюча клубом Анна Золотарьова.

За сприяння Фонду на Шевченківщині відбулася видатна культурна подія – до райцентру завітав Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Для учнів двох місцевих ліцеїв було влаштовано кінопокази короткометражних стрічок з цьогорічної фестивальної програми.  

Благодійні акції

Протягом року Фонд соціального розвитку провів у Шевченківському районі кілька доброчинних заходів. Зокрема, тридцяти родинам вимушених переселенців було передано угорську гуманітарну допомогу – харчі та побутову хімію. Вихованці дитячого закладу «Малятко» з Гетьманівки та селищного ЗНЗ «Калинка» отримали ласощі та подарунки до Міжнародного дня захисту дітей. Долучився Фонд і до святкування 120-ї річниці з дня заснування селища Шевченкове, забезпечивши  для маленьких шевченківців  безкоштовний батут та солодку вату.      

«Ми дуже вдячні всім, хто підтримав ініціативи Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої допомоги ми б не змогли зробити так багато добрих справ. Шевченківський район – це приклад ефективної співпраці між благодійниками і місцевою громадою. Сподіваюся, що у новому році ми разом реалізуємо ще більше корисних проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.