Проекти Фонду соціального розвитку на Вовчанщині: підсумки

05.01.2017
Проекти Фонду соціального розвитку на Вовчанщині: підсумки

 

Наприкінці року, що минає, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області звітує про свою діяльність у Вовчанському районі. Основні зусилля доброчинці спрямували на підтримку місцевої медицини, відродження культурних традицій краю та забезпечення правового захисту населення. Загалом на Вовчанщині було реалізовано шість великих проектів.  

Головна культурна подія року

У вересні у Вовчанському районі дебютував унікальний історико-археологічний фестиваль «Перлини Слобожанщини», завдяки якому широка публіка змогла ближче познайомитися з цікавинками стародавнього Верхньо-Салтівського городища. Цей захід, під час якого було відтворено традиції та побут войовничих кочівників аланів, відбувся за фінансової підтримки Фонду соціального розвитку. Фестиваль відвідали понад три тисячі людей, які приїхали до Вовчанського району з різних куточків Харківщини, Полтавщини, Київщини, Сумщини та Дніпропетровщини.

«Захід, який ми планували як обласний, став всеукраїнським. Дуже приємно, що стільки людей цікавляться  історією, археологією, етнографією Слобожанщини. Фестиваль показав: українці дбають про свою історико-культурну спадщину. І ми дуже вдячні Фонду за фінансову підтримку», - каже один з організаторів фестивалю Андрій Шейнін.

Цей захід – впевнений крок на шляху до реалізації туристичного потенціалу Вовчанського району, який може запропонувати любителям старовини багато цікавого.

Заходи з охорони здоров’я

З лютого по вересень на Вовчанщині працювали медичні бригади Фонду, які їздили по селах району і проводили безкоштовні медогляди населення. Людей консультували висококваліфіковані спеціалісти з Харкова – невропатологи, окулісти, кардіологи, травматологи, гінекологи. Кожен бажаючий міг пройти ультразвукове обстеження, зробити електрокардіограму, поміряти внутрішньоочний тиск або рівень цукру у крові. Цією можливістю скористалося кілька сотень жителів Вовчанщини. Усього ж в районі було проведено 21 медогляд та надано понад шість тисяч медичних послуг.

А місцевому Центру первинної медико-санiтарної допомоги Фонд передав 600 доз туберкуліну і 500 доз вакцини БЦЖ. Ці препарати необхідні для щеплення новонароджених та проведення туберкулінодіагностики серед дітей.

Правовий захист населення

В червні у Вовчанську на вулиці Соборній, 96 відкрилася громадська юридична приймальня Фонду, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юрист роз’яснює незрозумілі моменти,  допомагає складати заяви та договори,  інформує про останні законодавчі зміни. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад.

«В основному людей цікавить оформлення земельних відносин, прийняття спадщини у разі, коли пропущено відведений на це строк, порядок стягнення аліментів. Загалом до приймальні звернулося понад 250 жителів Вовчанська та району, усі вони отримали відповідну правову допомогу», - розповідає юрист Фонду Лілія Лазебна.

Підтримка спорту та освіти

Завдяки Фонду аматорська футбольна команда «Старий Салтів», яка через брак коштів більше двох років не брала участь у змаганнях, відновила свої виступи у районному чемпіонаті. Крім того, за ініціативи Фонду у Старому Салтові відбулося кілька спортивних заходів, у яких взяли участь футболісти-аматори з різних куточків Вовчанського району. Зокрема, було організовано два молодіжних турніри з міні-футболу та зустріч ветеранів футболу Вовчанщини.

Також благодійники надали допомогу шістнадцяти школам району – напередодні Дня вчителя кожному закладу було передано набори канцелярського приладдя.       

«Ми дуже вдячні всім, хто долучився до ініціатив Фонду та взяв участь у наших проектах. Без вашої підтримки ми б не змогли зробити так багато добрих справ. Сподіваюся, що у новому році буде реалізовано ще більше цікавих та корисних для Вовчанщини проектів», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.