Професійна медична допомога мешканцям сіл Куп’янщини

17.06.2016
Професійна медична допомога мешканцям сіл Куп’янщини

 

З квітня цього року лікарі-волонтери Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області розпочали свою роботу на території Куп’янщини у рамках програми “Медицина Харківщини для людей”. Їх мета – забезпечити медичну допомогу мешканцям сіл, особливо дуже віддаленим від міста. У складі бригади: спеціаліст УЗД, офтальмолог, гінеколог, кардіолог, невропатолог чи травматолог. Для місцевих мешканців проводяться дослідження: УЗД, кардіограма серця, дослідження вмісту цукру в крові.

У травні медики завітали до сел Кругляківка, Курилівка, та Лісна Стінка.

Мешканці села Лісна Стінка були задоволені таким візитом лікарів, адже автобус до Куп’янська їздить лише тричі на добу, тому не завжди можна поїхати до лікарні. У селі мешкають люди похилого віку, для яких дорога до лікарні стає складним випробуванням. Та й узагалі мешканцям села набагато зручніше проходити медичну діагностику вдома.

Уважне ставлення медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області до людей сприяло ефективній роботі з місцевим населенням. Люди залишилися задоволені роботою лікарів, і з нетерпінням чекатимуть на їх наступний візит.

«Я дуже вдячна медикам благодійного фонду за можливість отримати кваліфіковану консультацію. Я не часто звертаюся до лікарів, але в силу віку є потреба у перевірці здоров'я і особливо серця і судин. Також у мене була підозра на підвищений цукор, але лікарі мене заспокоїли, поставивши правильний діагноз. Ми живемо в досить віддаленому населеному пункті і погано забезпечені медичним обслуговуванням. Жителі дуже вдячні медикам-волонтерам. Нехай приїжджають частіше», - каже жителька села Лісна Стінка Людмила Михайлівна.

Усього мешканцям села Лісна Стінка було надано 178 діагностичних послуг.

Мешканці села змогли пройти процедуру УЗД, перевірити вміст цукру у крові, зробити кардіограму та перевірити зір.

Рекомендації щодо лікування мешканців з виявленими під час огляду важкими захворюваннями передали місцевій медсестрі. «Приїзд фахівців особливо важливий для мешканців села, тому що сімейний лікар працює в селі лише 3 дні на тиждень до обіду (0,25 ставки) .Така робота лікарів необхідна хоч би раз на півроку, високо кваліфікований склад медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області повністю відповідає проблемам населення», - говорить Ніна Анатоліївна .

Вікторія Ківшар