Риба чи вудка?

Риба чи вудка?

  

Питання працевлаштування і стабільного заробітку актуальне для 80% селян. Це головна причина того, що україньскі села вимирають, молодь покидає їх в пошуках кращої долі у містах.

І не завжди ця доля краща, але й назад молоді люди не поспішають вертатися. Зітхають: «Якби була б работа…». І додають, мабуть, для власного заспокоєння: «Ніхто ж не допомагає, держава нічого не робить, а я що можу?»

- Багато чого, було б бажання, - каже психолог Ольга Дорофєєва. – А така позиція - це шлях в нікуди. Мушу визнати, що, на жаль, у дорослому віці, якщо людина звикла жити від зарплати до зарплати та працювати, як то кажуть, за їжу, перебудуватися вже не так просто. Але шанси все ж є. Прямо зараз, коли ви читаєте цей матеріал і розумієте, що мова йде саме про вас, закрийте очі та уявіть, що ваше життя різко змінилося: у вас є свій бізнес, постійний дохід... Напевно в своїй мрії ви займалися тим, що вам цікаво! Адже постійно лінуватися і жити в бідності мало кому подобається. Тобто, ви вже змогли визначити, яка справа вам близька по духу - зелений туризм або фермерство, бджільництво або розведення птиці. Справа за малим: продумати, які дії вам потрібно зробити, щоб втілити мрію в реальність. Благо, інтернет зараз у всіх під рукою: з його допомогою можна і бізнес-план скласти, і ризики прорахувати, і інвесторів знайти.

Головне, не бійтеся змін, ставте цілі і досягайте їх. Це добре мотивує, надає сили і впевненості.

Сумніваєтеся, що це реально? Дарма. Прикладів успішного ведення малого бізнесу на селі досить багато. Про них можуть розповісти, приміром, в Фонді регіональної стабілізації України, що розпочав свою роботу в Харківській області. Його створили небайдужі люди, які не хочуть чекати, коли у держави нарешті дійдуть руки до пересіченого громадянина, коли обласна чи районна влада створить для своїх мешканців робочі місця з високою зарплатою. Бо так можна чекати ще п'ять, а може десять років. Але ж це не просто роки, це життя, яке плине.

Пам'ятаєте прітчу про рибу і вудку? Замість чекати, що хтось принесе вам рибу, зробить собі вудку і станьте хазяїном власної долі.

Сумніваєтеся, що це реально? Ось вам оптимістичний приклад.

Інна та Олексій Смірнови, які виховують 6-річного сина, проживали у Горлівці а Донбасі. У зв'язку з воєними діями переїхали в Харківську область, в село. Інна влаштувалася вихователькою в дитячий сад, а Олег працює у місцевого фермера.

- За три місяці я втягнувся і освоїв обов'язки механізатора, розповів Олег. - Так, працювати в селі важко, але, якщо багато працювати, можна заробити цілком пристойні гроші. Я вже планую почати тут свій маленький бізнес - хочу розвинути зелений туризм, так що незабаром займуся пошуком інвесторів.

Це один з багатьох прикладів активної позиції цілеспрямованої людини. Саме на таких розраховують в Фонді регіональної стабілізації України, розпочинаючи проект «Робочі місця на селі», спрямований на підтримку малого бізнесу.

Яким чином? В рамках цього проекту Фонд буде інвестувати гроші у реалізацію бізнес-проектів, які пройдуть конкурсний відбір, з відстрочкою платежу в один рік, саме такий термін, як правило, дозволяє отримати перший дохід. А далі забезпечуватиме підтримку проекту ще протягом п'яти років.

Ми хочемо, аби люди зрозуміли, що лише вони відповідають за своє життя, і повірили у власні сили, кажуть у Фонді. Це нелегко, але саме так ми змінимо наше життя, врятуємо українське село, а разом з ним й державу.

 "Сільська газета"