Селу потрібна робота і медицина

Селу потрібна робота і медицина

Він сам родом з села – села Сенча, що в Лохвицькому районі Полтавської області.  До Хорола  40 кілометрів, і до Миргорода 40 кілометрів. Сенча  і зараз нараховує трохи більше трьох тисяч мешканців. З дитинства Валерій Дема пам’ятає – дочекатися в маленькому селі лікаря на виклик  - то фантастика, до медиків треба довго їхати, якщо є на це гроші. Заробити їх – теж проблема, бо селяни живуть з того, що самі вирощують. Жива копійка – то рідкість.  Проблеми  у  рідному селі Валерія Деми , такі ж як і у інших сіл країни.

Саме для вирішення проблем  селян Харківської області  Валерій Дема , запропонував створити Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Знайшов небайдужих однодумців, як серед своїх партнерів по бізнесу, так і серед не байдужих бізнесменів та громадських діячів області, які намітили проблеми, що потребують негайної допомоги. Що робити на селі, окрім того, що поратися на власній ділянці? Як заробити копійку, щоб було на що купити і одяг, і техніку? Проблеми, з якими зустрічаються мешканці сільської місцевості, взявся вирішувати Благодійний фонд соціального розвитку. З червня, допомогли запустити 12 бізнес – проектів.  А це кілька десятків додаткових робочих місць.

- Фонд соціального розвитку Харківської області  планує профінансувати у найближчі два роки 40 проектів представників малого та середнього бізнесу,  - пояснює  Валерій Дема.

За його словами, на даний момент кредитування малого та середнього бізнесу практично не здійснюється. Серед учасників програм їхнього фонду є підприємці, які за три місяці поспілкувалися майже з 40 банками, але результату немає. Банки не готові працювати з селянами навіть під заставу, За словами Валерія Деми  це – макроекономічна проблема.

- Доки в країні не стабілізується вся фінансова система, ніякі законодавчі й адміністративні дії цієї проблеми не вирішать», – зазначаєголова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.

Держава поки просто не готова взяти на себе певні компенсаційні моменти, які дали б гарантію і банкам, і представникам бізнесу, пояснює пан Валерій, тому для допомоги людям  і було відкрито програму Благодійного фонду соціального розвитку.

Окрім робочих місць, Фонд опікується і кваліфікованою медичною допомогою селянам. Інші напрямки роботи Фонду, за словами Валерія Деми – це збереження шкіл і дитячих садків на селі, відновлення сільської інфраструктури – клубів, будинків побуту. А також донесення правдивої інформації до кожного селянина – ви не самі, ви потрібні і області, і країні.  І якщо держава не встигає, чи не доходять до чогось руки, то підтримати селянина готова команда небайдужих з Благодійного фонду соціального розвитку.