Дати людям надію покликаний Благодійний Фонд соціального розвитку Харківської області

Дати людям надію покликаний Благодійний Фонд соціального розвитку Харківської області

 

- Я хочу працювати на землі і вирощувати хліб! Я ж свідомо пышов в аграрний інститут, щоб отримати професію агронома, щоб повернутися додому і займатися улюбленою справою.

Хлопець тримав у руках новенький диплом, а на обличчі відбивалася ціла гама почуттів: радість, збентеження, розчарування... Він перевів подих і продовжив вже не так емоційно:

- Я думав за 5 років, поки вчився, вдома, у рідному селі, щось зміниться. Змінилося, тільки не в кращу сторону. А потім дивуються, чому молодь їде з села? Та тому, що ми не хочемо жити в зоні ризику, коли немає елементарного - доріг, лікарні, школи, дитячого садочка. Як я можу привезти жити в такі умови мою сім'ю - дружину і дитину? Я, правда, хочу жити і працювати в селі, але чому наші села і їх жителі нікому не потрібні?

Двароки тому, коли відбулася ця розмова, мені нічого було відповісти цій молодій людині. Він мав рацію, і від того було прикро: і за нього, і таких, як він, які мріяли займатися улюбленою справою, і за державу, в якій годувальники відчувають себе непотрібними людьми.

Я згадала цей випадок, коли дізналася, що днями в Харківській області почав працювати Благодійний Фонд соціального розвитку. Він створений для таких людей, як той мій співрозмовник, для його рідних, друзів, односельчан та жителів сотень сіл в Харківській області.

Фонд створили небайдужі люди, які про ситуацію в українському селі та області в цілому знають не з чуток. Вона їм, як кажуть, болить, і вони об'єдналися, щоб змінити її. Це представники різних суспільно-демократичних організацій Харкова і області, представники бізнесу - люди, готові почати діяти там, де недопрацьовує держава, куди не доходять руки у влади.

Ідея створення Фонду виникла ще влітку минулого року. Але ситуація в країні, початок військових дій на сході дещо відсунули її втілення. За цей час засновники Фонду ще більше переконалися в його необхідності.

«Держава самоусунулася від проблем жителів глибинки, місцеві чиновники тільки розводять руками: немає грошей. І що, чекати, коли вони з'являться? Так скільки років вже чекаємо, - кажуть у Фонді соціального розвитку. - Захотілося змінити цю ситуацію і ставлення до неї. Не сидіти склавши руки, а об'єднати свої сили, знання, час, залучити однодумців і почати діяти, щоб допомогти людям, дати їм надію на те, що ми можемо змінити наше життя. Треба тільки дуже захотіти і почати діяти!».

Діяльність Фонду буде спрямована, насамперед, на впровадження тих проектів, в яких найбільш потребують жителі області і сіл: забезпечення доступної медицини, створення нових робочих місць, робота дитячих садків і шкіл та ін. Головна мета - вдихнути життя в село, повернути молодь на малу батьківщину.

Вже в цьому місяці стартують два проекти: «Медицина Харківщини для людей» і «Робочі місця на селі».

Повернути селу здоров'я 

Яка сьогодні в селі охорона  здоров'я? Прямо скажемо, ніяка. Ще в радянські часи була впроваджена і непогано працювала система фельдшерсько-акушерських пунктів. Але зараз там можна отримати в кращому випадку первинну медичну допомогу. А якщо проблема зі здоров'ям серйозніша? Треба їхати в район. А туди добиратися 50 кілометрів, і автобус ходить двічі на тиждень. Багато хто поїде в таку далечінь? Навряд чи. Махнуть рукою: «Може, саме пройде». А з дітьми взагалі біда, вони хворіють часто, а в селі навіть аналізи здати - велика проблема.

Що робити? Налагодити повноцінну систему охорони здоров'я - справа дорога і тривала. Між тим, допомога потрібна зараз. У Фонді знайшли вихід у створенні мобільних медичних бригад, які будуть їздити по селах і вести прийом, як кажуть, на місці. Мобільна медична бригада – це група лікарів різної спеціалізації, оснащена сучасною лабораторією для обстеження, проведення аналізів. Вони будуть приймати всіх бажаючих (приблизно до 100 чоловік в день). Час від обстеження хворого до призначення лікування в більшості випадків скоротиться до одного дня.

Ефект від таких заходів буде величезним, адже це збережене здоров'я і навіть врятовані життя. Завдання Фонду – відвідати кожне село разів на рік. В цілому проект «Медицина Харківщини для людей» розрахований на 5 років і довше.

Створи собі роботу сам

Сьогодні робота є тільки в тих селах, де працюють потужні сільськогосподарські підприємства. Що робити обділеним? - Самим собі створювати робочі місця. Як? Підкажуть і нададуть реальну допомогу у Благодійному Фонді соціального розвитку Харківської області.

Насправді активних людей у нас чимало. І ідей для бізнесу у них безліч, і бажання працювати присутнє. А от грошей, щоб реалізувати свої плани, немає. Отримати позику в банку і раніше було непросто, а зараз взагалі нереально. Таким діяльним і відповідальним людям Фонд допоможе отримати фінансування. Обов'язкова умова – забезпечити роботою не тільки себе, але і своїх односельців.

І це може стати поворотним моментом у житті багатьох селян.

Ідеологія Фонду: «Пробуй! Борись! Працюй! А ми тебе підтримаємо!».

Цей проект може реально вдихнути в село друге життя, адже буде робота – буде в людей і достаток, і стабільність, і надія на зміни до кращого.

 

"Сільська газета", №29, 17 липня 2015 р.