Програма надання меддопомоги триває

Програма надання меддопомоги триває

 

18 серпня в Харкові відбулася прес-конференція за участю представників Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Ігоря Балути і Євгена Шаповала на тему перебігу програми Фонду «Медицина Харківщини для людей».

Як повідомив член Наглядової ради Фонду Ігор Балута, вже протягом місяця мобільні бригаді лікарів, сформовані Фондом, здійснюють поїздки по селах Харківщини, і за цей час обстежили більше двох тисяч жителів. До складу бригад входять кваліфіковані лікарі, які працюють у медичних закладах Харкова. Під час виїздів у села лікарі ведуть прийом на базі фельдшерсько-акушерських пунктів, безкоштовно, на волонтерських засадах, обстежують і консультують усіх бажаючих.

Багато хто з цих лікарів й раніше займався волонтерською діяльністю, надаючи допомогу сім’ям переселенців із зони проведення АТО. Вони діють за покликом серця, оскільки вірні клятві Гіппократа. Фонду вдалося об’єднати таких людей і спрямувати їх зусилля на допомогу жителям Харківщини.

На жаль, не завжди все проходить гладко. Так, у селі Вище Солоне Борівського району бригаді лікарів не вдалося провести консультативний прийом мешканців через протидію керівництва Боровської лікарні.

По гарячих слідах Ігор Балута виїхав на місце події, поспілкувався з місцевим населенням, головами сільських рад району. Селяни схвалюють ініціативу Фонду з проведення безкоштовних медичних консультацій, чекають на приїзд медбригад.

У обласному департаменті охорони здоров’я даний конфлікт назвали непорозумінням і запевнили, що підтримують подібні починання. Тим краще, бо виграють від цього прості люди.

За словами Ігоря Балути, проведення даної програми Фонду потрібно продовжувати і спільними зусиллями покращувати ситуацію з медичним обслуговуванням на селі.

Василь Михайленко