Соціальна сфера Первомайського – в зоні уваги благодійників

26.06.2017
Соціальна сфера Первомайського – в зоні уваги благодійників

 

Завдяки підтримці Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області на двох вулицях міста Первомайського з’явиться сучасне зовнішнє освітлення. Також доброчинці подбали про  пенсіонерів та інвалідів, які мешкають у міському територіальному центрі: закладу передано новий водонагрівач і підгузки для дорослих.

Кожного вечора вулиці Роза та Кільцева, що знаходяться на околиці Первомайського, поринають у повнісіньку темряву. Зовнішнього освітлення тут немає від самого заснування поселень – а це кілька десятиліть. Та цього року у місцевих жителів з’явився реальний шанс встановити ліхтарі на своїх вулицях: їхні заявки перемогли у конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє», який проводить Харківська обласна рада. На організацію освітлення вулиці Роза передбачено 120 тисяч гривень,    Кільцевої – 70 тисяч. Щоб отримати ці кошти, жителі мають зробити свій внесок у фінансування кожного проекту – це 5 % від суми. Однак навіть цього люди зібрати не змогли.

«В обох випадках під час збору грошей у ініціативних груп виникли складності, і реалізація проектів опинилася під загрозою. На щастя, людям допоміг Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, - пояснює Первомайський міський голова Микола Бакшеєв. – Доброчинці відгукнулися на наше прохання і перерахували гроші, яких не вистачало. Це п’ять з половиною тисяч гривень для вулиці Кільцевої і ще півтори тисячі для вулиці Роза. Орієнтовно роботи з організації освітлення  розпочнуться у серпні. Ми щиро вдячні Фонду за співпрацю та його внесок у розвиток нашого міста».

Територіальному центру соціального обслуговування населення міста Первомайський благодійники передали сучасний водонагрівач і підгузки для дорослих. Наразі у стаціонарному відділенні терцентру мешкає 28 людей, половина з яких лежачі. Щоб забезпечити їм належний догляд,  у закладі цілодобово чергують медсестри і санітарки, а пральня щодня пере десятки кілограмів постільної білизни. Адже чисті простирадла та ковдри – обов’язкова умова  профілактики пролежнів і підтримання гігієни лежачих хворих.           

«Ми кожен день перемо, бо постійно потрібні чисті простирадла, а бойлер у пральні вже старенький – не сьогодні, так завтра зламається. І підгузки нам завжди потрібні, тому що 14 чоловік лежачих. Тож дякую дуже Фонду і особисто Валерію Івановичу Демі за розуміння наших проблем та небайдужість», - зазначає Василь Сипко, директор Територіального центру соціального обслуговування населення міста Первомайський.

«Наш Фонд вже третій рік реалізує благодійні проекти на Первомайщині, підтримує місцеві соціальні та освітні заклади. Завдяки тісній взаємодії з міською і районною владою ми маємо змогу оперативно реагувати на виникаючі проблеми, надавати допомогу саме там, де вона найбільш потрібна», - зазначає голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.