Табір «Барвінок»: розвиток, здоров’я, відпочинок

19.07.2017
Табір «Барвінок»: розвиток, здоров’я, відпочинок

 

У дитячому таборі «Барвінок», що в селі Курулька Барвінківського району, – розпал відпочивального сезону. Цього року тут оздоровлюються діти з різних куточків Харківської області, в тому числі з Близнюківщини, а також школярі з Луганської області. За літо у таборі відпочине близько двохсот хлопців і дівчат.

«Барвінок» розташований у мальовничій місцині, посеред величних дерев та пишної зелені. Неподалік є ставок з піщаним пляжем, де у спекотні дні з задоволенням плескаються юні відпочивальники. Особливість цього невеличкого табору – його затишна, майже домашня атмосфера, завдяки якій кожна дитина відчуває себе членом веселої та дружної сім’ї. Тут дбають про те, щоб ніхто з дітей не нудьгував і проводив кожну хвилинку з користю для себе.

«В цьому таборі я був 8 разів. І кожного літа я хочу потрапити саме сюди. Тут мене розуміють, я відчуваю турботу  і  доброту  від кожного працівника», - каже старшокласник Ілля Губа.

«Я вперше відпочиваю у «Барвінку». Тут мені подобається все. Тут як вдома, всі до дітей усміхаються, обов’язково запитують, чи я не сумую. А які тут смачні тістечка! Наступного року я обов'язково повернуся у «Барвінок», - обіцяє Надя Богатирьова.

Друге літо поспіль цим табором опікується Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. За його фінансової підтримки «Барвінок» було підготовано до нового сезону: у житлових корпусах і технічних приміщеннях провели поточний ремонт, пофарбували лавки та альтанки, встановили спортивний майданчик, а для дітей пошили фірмові футболки, кепки й краватки. Благодійники доклали чимало зусиль, щоб відпочинок у таборі був приємним і комфортним.

«Барвінок» – це місце, куди діти залюбки повертаються знову. Я кажу це як батько дитини, яка замість відпочинку на Одещині, на Чорному морі, обрала відпочинок у «Барвінку». Минулого літа мій син вперше побував у цьому таборі, і весь рік він просив привезти його сюди знову. Для мене це найкраще свідчення того, що у «Барвінку» дійсно добре», - зазначає координатор Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін.    

Благодійники допомогли підготувати і розважально-навчальну програму для вихованців табору. На запрошення Фонду до «Барвінку» кожної зміни приїжджають студенти Української Академії Лідерства, які  проводять для дітей творчі майстер-класи, уроки  англійської мови, акторської майстерності та хореографії, роблять з ними зарядку, співають пісні.

«Академія існує тільки рік, але нашим студентам вже є чого навчити інших. Це люди з активною позицією, які успішно вчилися у школі, займалися волонтерською діяльністю. Співпраця з табором «Барвінок» дає їм можливість не лише поділитися з дітьми своїми знаннями, але й самим отримати новий корисний досвід», - зазначає Ірина Тулякова,  менеджер Харківського осередку УАЛ.

«Діти так щиро радіють майстер-класам, вони настільки відкриті до всього нового, готові навчатися – отже, ми все робимо правильно, - каже член Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Джон Шморгун. - Звісно, Фонд і надалі буде підтримувати табір «Барвінок». Це унікальний проект, бо він дозволяє не тільки оздоровлювати дітей, але й виховувати майбутніх лідерів».

На кожній зміні благодійники дарують дітлахам приємні сувеніри, а в останні дні відпочинку організують для них захоплюючу екскурсію до Святорігської лаври. Для багатьох  вихованців табору ця поїздка стає одним з найяскравіших вражень від перебування у таборі.

«У «Барвінку» відпочиває багато сільських дітлахів, які рідко бувають за межами рідного села. Ми прагнемо розширити їхні горизонти, показати їм дещо прекрасне, дивовижне, заохотити їх до духовного розвитку», - зауважує координатор Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Цього літа «Барвінок» приймає особливих гостей – учнів Щастинської санаторної школи-інтернату (Луганська область). Діти з Луганщини відпочивають у таборі безкоштовно: путівки для них оплатив Благодійний фонд «Дар».