У планах - комбікормовий завод

29.09.2015
У планах - комбікормовий завод

 

 

 

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують зустрічі з мешканцями сіл, під час яких обговорюється життєво важливе питаня створення робочих місць. 24 вересня члени Наглядової ради фонду Валерій Дема, Сергій Політучий, Михайло Ісаков провели таку зустріч з жителями смт Близнюки.

Відсутність роботи на селі вже давно стало болючим питанням для селян. Дуже часто саме з цієї причини молодь покидає батьківські дома і у пошуках заробітку їде у міста. Але далеко не всі знаходять себе у великому мегаполісі. З іншого боку, завжди є люди, які не уявляють свого життя далеко від рідних місць. Вони хочуть жити й працювати на своїй землі.

Чи є вихід з цієї ситуації? «Звичайно, є!» - впевнені у Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області. За однієї обов’язкової умови – люди повинні зрозуміти, що розраховувати вони можуть тільки на себе. Годі чекати, що в їхньому селі держава або якийсь приватний бізнесмен побудують ферму, завод й запросять їх на роботу. Такі випадки, звичайно, трапляються, але в наш час вони скоріше виняток, чим правило.

- Під час зустрічей з жителями сіл ми намагаємося донести до них, що лише вони самі можуть допомогти собі, - каже голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема. – В їх силах розпочати справу, яка забезпечить їх роботою й доходом. А наш фонд надає їм таку можливість. Чи зможуть селяни нею скористатися, цілком залежить від їх прагнення й наполегливості.

За словами Валерія Деми, люди вже так зневірилися, що під час зустрічей з жителями сіл значна частина часу йде на те, аби переконати людей, що у фонді щиро намагаються їм допомогти, без усякої вигоди, з єдиною метою – забезпечити людей роботою.

Так було й на зустрічі з мешканцями Близнюків. Спочатку Валерій Дема, Сергій Політучий, Михайло Ісаков розповідали про програму фонду, направлену на розвиток малого підприємництва і створення робочих місць на селі. Її зміст полягає в тому, що кожен житель села може отримати від фонду фінансову підтримку на реалізацію свого бізнес-проекту. Фонд надасть допомогу навіть у створенні бізнес-плану, і готовий вкласти в кожен проект від 50 000 до 300 000 гривень.

Виступи членів Наглядової ради фонду не тільки зацікавили учасників зустрічі, а й переконали їх у тому, що програма фонду варта того, щоб скористатися нею й отримати шанс на розвиток селища.

Вже під час зустрічі була озвучена ідея створення комбікормового заводу. Обладнання обійдеться доволі дешево. Крім того, всім відомо, що курчат купують навесні, а продають восени. У період від весни до осені годувати їх нічим, тож можна годувати їх на базі заводу. А потім повернути борг не грошима, а м'ясом птиці. Таким чином, це виробництво принесе користь не тільки власникам, а й усім жителям села.

На думку економіста, такий проект перспективний в сільській місцевості і може бути досить прибутковим.

Нагадаємо, що з червня Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області допоміг запустити вже 12 бізнес-проектів. А це кілька десятків додаткових робочих місць.

У найближчі два роки фонд планує підтримати фінансово 40 проектів представників малого та середнього бізнесу.

"Сільська газета"