Відповідальна допомога – жителям Богодарового

Відповідальна допомога – жителям Богодарового

 

Регулярні виїзди медичних бригад висококваліфікованих лікарів у рамках реалізації проекту Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області «Медицина Харківщини для людей» стали по-справжньому доброю традицією. Аби вчасно задовільнити потреби селян щодо консультаційних оглядів було вирішено створити до двох існуючих ще одну, третю, бригаду.

Минулого тижня лікарі, на прохання місцевих жителів, навідалися до сел Погонівка, Богодарове (Барвінківський район), Красне (Кегичівський район).

У селі Богодарове лікарів зустрічали навдивовижу радісно та жваво. За словами селян, для них пройти обстеження та дізнатися професійну думку щодо свого стану здоров’я у досвідчених обласних медиків – нагода унікальна, яку можна за значенням порівняти хіба що зі святкуванням 200-річчя від дня заснування села, яке Богодарове відзначило саме напередодні. І це не перебільшення – невеличкий населений пункт, у якому мешкає всього три сотні людей, буквально відрізаний від зовнішнього світу. 
- Вже декілька десятків років в нас повністю відсутнє автобусне сполучення, - жаліється місцева жителька Валентина Шевела. – Не ходять й приватні маршрутки. Єдиним способом дістатися до Барвінкового, яке усього за сім кілометрів від нас, за виключенням власного авто, залишається лише таксі, яке коштує приблизно 150 гривень у дві сторони. Звісно, що пенсіонерові така подорож просто не по кишені. Однак, як недуга підкосить, то діватися нема куди.
Тому Валентина Олексіївна вельми зраділа, дізнавшись, що до села приїдуть лікарі з Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, які просто на місці зможуть проконсультувати її з приводу серцево-судинної недостатності, варикозного розширення вен, і, що найголовніше, цукрового діабету, недуги, з якою жінка бореться вже протягом 15 років.

– Деякий час доводилося лікуватися у приватній клініці в Слов’янську, адже у районній лікарні не було ендокринолога, а їхати у важкому стані аж до Харкова не мала сил, - розповіла Валентина Шевела. - Кожний такий курс лікування обходився в 8 тисяч гривень. Як продаси бичка, то й стане на стаціонар. Тому я, як ніхто, знаю, яким коштовним, в усіх значеннях цього слова, є здоров’я. І нічого, окрім щиросердної дяки засновникам Фонду, сказати не можу.

Валентину Олексіївну підтримали й інші жителі. Дійсно, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує велику добру справу, турбується про благоустрій простих селян, виділяє чималі кошти, аби кожен бажаючий житель області просто у своєму сільському фельдшерсько-акушерському пункті міг абсолютно безкоштовно пройти консультаційний огляд у кардіолога, невропатолога, травматолога, офтальмолога та гінеколога, зробити ультразвукову діагностику, виміряти рівень цукру у крові. Для жителів сіл мати сили працювати на землі та поратися по господарству – найголовніше, бо це єдина змога заробити на життя. Саме тому, у кожному селі на огляд спеціалістів приходять усі бажаючі, небайдужі до свого здоров’я, якби ж кошти дозволяли частіше відвідувати лікарів…

До Богодарового на прийом до лікарів навідались навіть з сусідніх Погонівки, Надієвки та Барвінкового. Всього в цей день консультаційні огляди пройшли 87 селян. За словами завідувача фельдшерського пункту Наталі Апостолової, кожен з лікарів зробив неоцінений внесок у постановку діагнозів станам пацієнтів, чим неабияк допоміг їх подальшому лікуванню. 

Думка народу

Це спроба щось змінити у свідомості людей

Ніна Олексіївна Куц, місцева жителька:

- Останній раз така черга у нашій амбулаторії була хіба що за радянських часів, коли вона славилася на усю округу як краще родильне відділення. Але тепер, на жаль, поняття якісного медичного обслуговування нам майже незнайоме – лише раз на рік до села приїжджають лікарі задля флюорографічного обстеження. Тому ми дійсно вдячні організаторам Благодійного фонду соціального розвитку за те, що направили до нас багатьох лікарів вузької спеціалізації, які змогли надати цінні поради нашому фельдшеру, діагностувати хронічні захворювання, порекомендувати збалансоване лікування.

Марія Денисівна Іващенко, пенсіонерка, колишня доярка й сапівниця:

- З моїм здоров’ям важко було навіть до нашої амбулаторії дістатися – де там до міста їхати! Зовсім руки терпнуть, серце давить, суглоби ниють. З оголошень, що розвісили по селу, дізналася, що приїдуть міські лікарі, які й кардіограму можуть зробити, й мої задубілі кінцівки оглянути. Для пенсіонерів, яких на селі переважна більшість, це стало справжнім спасінням, адже не кожен має змогу потрапити на прийом до фахівців за станом здоров’я. Вважаю, що ті, кому прийшла така світла думка – організувати медичні консультації селянам, дійсно розуміються на наших проблемах, і в змозі зробити усе, аби у подальшому село змогло знову процвітати, і люди, які тут позбавлені перспектив, не повинні будуть переїжджати у місто задля кращого життя. 

Микола Тихонович Шевела, пенсіонер, колишній механізатор:

- Колись наше Богодарове славилося свинофермою на 12 тисяч голів, потужним радгоспом, машинно-тракторною станцією. Наразі усе занедбано, роботи на селі немає, тому місцева влада частенько про наші потреби забуває, і ми до цього звиклі. А засновники Фонду про нас згадали, потурбувалися, приділили увагу, запросили якісних фахівців на допомогу місцевим медикам. І такі вчинки заслуговують лише на хвалу та заслужену подяку. 

Алла Анатоліївна Підченко, психолог:

- Не дивлячись на те, що живу та працюю у Святогірську, чудово розуміюся на проблемах місцевих жителів, адже сама народилася у Богодаровому, і тут живуть усі мої родичі, батьки та друзі. Приїзд мобільної бригади Фонду є значною подією для селян – це спроба щось змінити у свідомості людей, дати їм надію на поліпшення медичного обслуговування на селі, адже такі огляди не стануть одиничними, і лікарі принаймні раз на рік навідуватимуться до пацієнтів, аби піклуватися про їхнє здоров’я. Таким чином, ця ініціатива зможе добре вплинути не лише на фізичний, а й на емоційний стан місцевих жителів. 

Ольга Володимирівна Романюк, домогосподарка:

- Чесно кажучи, вже понад 15 років не робила кардіограму та ультразвукове обстеження – не мала часу за господарством їздити на прийом до лікарів та вистоювати кількагодинні черги. Хоча й знаю, що маю підвищений тиск, проблеми з підшлунковою, які потребують постійного нагляду спеціалістів. Та хто буде марнувати час, коли городина стоїть не викопана? Так і живемо, доки по-справжньому не «схопить». За таку виключну нагоду безкоштовно проконсультуватися у лікарів та зробити УЗД та кардіограму – величезне спасибі організаторам. І взагалі, за те, що роблять щось корисне, поки інші просто бездіють. 

Любов Олексіївна Васильченко, місцева жителька:

- Це перший раз за всі роки, коли до нас приїздять медичні фахівці з Харкова. А тому нас дійсно вразило ультрасучасне приладдя, на зразок 12-канального апарату УЗД підвищеної роздільності, портативного цифрового електрокардіографа, з якими вони працюють. А які привітливі та доброзичливі лікарі! Детально розпитали про стан здоров’я, усі недуги, скарги. Багато хто зі знайомих відзначив, що їм рекомендували для лікування не лише медикаментозні засоби, а й більш щадні та менш вартісні – корисні настої лікарських трав, лікувальні чаї, спеціальну гімнастику, вправи для дихання.

Вісті Барвінківщини